Dünyanın en büyük çevrimiçi fotoğraf paylaşım platformu Instagram logosunu ve genel tasarımını güncelleyerek, değiştirdi. Bugün yapılan duyuruyla birlikte artık yepyeni bir ikon görmeye başlayacağız. Üstelik bu değişim sadece Instagram ile de sınırlı değil! Sosyal ağın yardımcı uygulamaları Layout, Boomerang ve Hyperlapse de aynı değişikliğe tabi tutulmuş.

2012 yılında Facebook’a satılan ve o günden bu yana hızlı bir ilerleme katederek, dünyanın en büyük sosyal ağlarından biri olmayı başaran Instagram, uygulama içeriğinde de bazı değişiklikler yaptığını açıkladı. Bu bağlamda genel kullanım alışkanlığının etkilenmeyeceğini ancak görsellerin daha da ön plana çıkacağını duyuran sosyal ağ, ilgili açıklamayı Facebook hesabı üzerinden yaptı.

Açıklamanın üzerinden yaklaşık yarım saat geçmesiyle birlikte ilgili değişiklikleri kapsayan güncellemeler dağıtılmaya başlandı. Android üzerinden yaptığımız denemede önce Layout’a güncelleme geldiğini gördük. iOS platformunda ise Instagram uygulaması için güncelleme gönderilmiş durumda.

layout-tasarim-guncellemeYeni logolarda gökkuşağı renklerinin geçişlerini gözlemleyebilmek mümkün. Aynı renk tonları tüm uygulamalar için kullanılmış. Ancak yukarıdaki görselden de anlaşılabileceği üzere Layout uygulamasının logosu amacını daha çok yansıtır cinsten, kolayı daha iyi ifade eder bir hal almış.

Duyuruda yapılan güncellemeyle ilgili bir de video yer alıyor. İlgili videoya ve Türkçe duyuruya Instagram’ın Facebook hesabı üzerinden ulaşabilirsiniz.

instagram-yeni-logo-2016Öyle zannediyoruz ki logo ve içerik tasarımlarında yapılan güncellemeler çok geçmeden Android, iOS ve Windows Phone 10 platformlarının tamamına yayılacaktır. Instagram’ı yeni tasarımıyla kullanmaya başlamak için ara ara uygulama marketleri üzerinden güncellemeleri kontrol etmekte fayda var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir