Yakın zamanda beşinci yılını kutlayacak olan dünyanın en büyük sosyal ağlarından Instagram, resmi hesaplarından yaptığı açıklamayla 400 milyon üyeye ulaştığını duyurdu.

Ekim 2010’da kurulan ve bir kaç yıl sonra Facebook tarafından 1 Milyar dolara satın alınan ücretsiz fotoğraf paylaşım ağı, kullanıcı sayısını arttırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz ay kare fotoğraf zorunluluğunu kaldıran ve Layout gibi çeşitli yardımcı uygulamalarla işlevselliğini arttıran sosyal ağın bu hamleleri işe yaramış görünüyor.

Resmi sosyal medya hesapları üzerinden bir açıklama yayınlayan yetkililer, 400 milyonluk kullanıcının profilinin %75’ini Amerika dışında yaşayan kullanıcılardan oluştuğunu belirttiler. Bu durumun yeni keşiflere yol açtığının belirtildiği açıklamada, Türkiye traventerlerine de vurgu var. Aynı açıklamada sosyal ağ üzerinden günde 80 milyon fotoğraf paylaşıldığı bilgisi de yer alıyor.

instagram-kullanici-uye-sayisi-2015Daha önce 300 milyon kullanıcıya ulaşıldığında da benzer bir açıklama yapan teknoloji şirketi, yeni 100 milyonluk dilim içinde en çok takip edilenleri İngiltere’den David Beckham, ABD’den Caitlyn Jenner, Alman futbolcu Toni Kroos, Endonezya’dan Raffi ve Nagita ile Güney Kore’den T.O.P. olarak açıkladı.

Şirket yeni kurulduğunda 400 milyonun rakamının büyük bir hayal olduğunu belirtse de ünlü sosyal ağın yıl başına kadar 500 milyon kullanıcıya ulaşması ön görülüyor.

Instagram resmi hesabından yapılan açıklamanın tamamı için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir