Huawei Y511-U10 Yazılım Yükleme

Huawei Y511-U10 modeli telefonunuzda yazılımsal veya uygulamasal hatalar varsa bu sorunları yeniden yazılım yükleyerek çözebilirsiniz. Özellikle formatlama işlemi ile çözülemeyen virüs bulaşma sorunlarını bu yöntemle kolayca halledebilirsiniz. Yüklemesini anlatacağımız yazılımda maalesef Türkçe dil mevcut değildir. Cihazı türkçe yapmak için önce telefonu rootlayıp sonra Morelocale 2 uygulamasını indirmelisiniz.

Yazılım yükleme işlemi telefondaki tüm kişisel bilgi ve verilerinizi silecektir. Menüye erişebiliyorsanız yedeklerinizi almanızı öneririz. İşlem esnasında telefonun kapanmasını engellemek için de telefonu şarj edip batarya şarj seviyesini %25’in üzerine çıkarmanızı öneririz.

Yükleme işlemi için minimum 1 GB maksimum 4 GB kapasiteye sahip FAT32 formatında biçimlendirilimiş bir hafıza kartına ihtiyacınız olacak.

Önemli Not: IMEI numarası orjinal olmayan cihazlarda yükleme sonrası şebeke gelmeyebilir. Bu durumda makalenin sonunda bağlantısını verdiğimiz yöntemle imei onarımının yapılması gerekmektedir.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Y511-U10 Rom

Dosyayı indirin. Hafıza kartınızının ana dizininde(ilk açılan ekran) dload isimli bir klasör oluşturun. İndirdiğiniz update.zip dosyasını bu klasörün içine atın ve hafıza kartını telefona takın.

Eğer menüye ulaşabiliyorsanız menüden yükleme yapma şansınız var. Bunu için Menu – Ayarlar- Depolama/Hafıza – Yazılım Yükseltme – SD Card Yükseltmesi – Onayla yolunu izleyebilirsiniz.

Menüye ulaşamıyorsanız yani telefon düzgün çalışmıyorsa aşağıdaki yöntemi uygulamanız gerekecek.

Telefonu kapatın. Hafıza kartını telefona takın.


Ses kısma + ses açma + güç tuşlarına beraber basıp cihazın Recovery Mode’ta açılmasını sağlayın. Cihaz recovery moda geçtiğinde tuşları bırakabilirsiniz. Recovery Mode ekranı aşağıdaki görselde gösterilmiştir.

Telefon recovery moda geçtiğinde dokunmatik çalışmaz. Ses kısma tuşu ile apply update from external sdcard seçeneği üzerine gelip güç tuşuna basın. Telefon hafıza kartındakiyazılım dosyasını gördüğünde yükleme işlemi otomatik başlayacaktır. Bu işlem 10 dakikaya kadar sürebilir. İşlem bittiğinde ilk görseldeki ekrana geri dönecektir. reboot system now seçeneği üzerindeyken güç tuşuna basarsanız telefon kendini yeniden başlatacaktır. Telefon açıldığında kurulumu geçip kullanmaya başlayabilirsiniz. Eğer yükleme sonrası imei numarası silinmişse veya değişmişse buradaki yöntemle onarım yapabilirsiniz.

Author: Halil Akgül

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir