Huawei Y511-U10 Root Yapma

Huawei Y511-U10 modeli Android işletim sistemine sahiptir. Telefonu rootlayıp yönetici konumuna yükselebilirsiniz. Yönetici konumu size işletim sisteminde değişiklik yapma hakkı tanır. Root hakkında detaylı bilgi edinmek isterseniz Root Nedir? makalesine göz atabilirsiniz.

Root işlemi cihazdan herhangi bir bilgi silmeyecektir ancak olası aksi durumlar için yedek almanızı öneririz. Root işlemini bilgisayar üzerinden yapacağımız için bir adet USB kablosuna ihtiyacınız olacak.

Bu cihazı farklı yollardan da rootlayabilirsiniz ancak bizim en kolay şekilde deneyip başarılı olduğumuz yöntem Kingo Root programı ile root etme yöntemi oldu.

Bu yöntem için aşağıdaki programı indirip bilgisayara kurmanız gerekecek. Bazi antivirüs programları virüs uyarısı verebilir ancak program virüslü değildir. Antivirüs programınızı kapatıp indirmenizi tavsiye ediyoruz.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Kingo Root

Programı indirip kurun ve açın. Telefonun Geliştirici seçeneklerini aktifleştirip USB Hata Ayıklama Modunu açın. Telefonu USB kablosuyla bilgisayara bağlayın.

y511-u10 root 1Bilisayar telefonu gördüğünde yukarıdaki ekranla karşılacaksınız. Program penceresinin sol alt köşesinde ufak bir seçenek var. Ordaki tiki kaldırmanızı öneririm. Aksi durumda telefona gereksiz birkaç uygulama yüklenmektedir.

Root işlemini başlatmak için ROOT butonuna tıklayın. İşlem 4-5 dakika kadar sürebilir.

y511-u10 rrot 2


Rootlama işlemi başarıyla bittiğinde yukarıdaki ekranı göreceksiniz. Program penceresini kapatıp telefonun bilgisayar ile olan bağlantısını kesebilirsiniz. Cihazın rootlanıp rootlanmadığını kontrol etmek için menüye girip  root uygulamasını bulmalısınız. Supersu veya Kinguser uygulaması varsa cihaz rootlanmış demektir. Unroot yapmak yani rootu kaldırmak için de root uygulamasını açıp ayarlardan rootu kaldır seçeneğini uygulayabilirsiniz.

Author: Halil Akgül

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir