Huawei U8150 IDEOS Format Atma

Huawei U8150 IDEOS telefonunuzu donma, ağır çalışma, kasılma-takılma, uygulama hataları, ekran kilit desenini bloke etmek ve unutmak gibi sebeplerle sıfırlamak-formatlamak isterseniz, bunu aşağıda anlatacağımız yöntemlerle yapabilirsiniz.

Öncelikle telefonunuzu iyice şarj edin ve şarj seviyesinin en az %50 olmasını sağlayın. İşlem sonrası telefonunuzun sıfırlanacağından mümkünse, önceden verilerinizin yedeğini alın. İsterseniz sim ve hafıza kartlarınızı çıkarabilirsiniz.

Telefonunuzu formatlamak için iki farklı yöntemden istediğinizi kullanabilirsiniz. Anlatacağımız ilk yöntem için telefonunuzun  menüsüne ulaşabiliyor olmanız gerekir. Menü>Ayarlar >Gizlilik > Fabrika verilerine sıfırla> Telefonu sıfırla> Her şeyi sil yörüngesini izleyerek onay vermeniz durumda telefon sıfırlama işlemini otomatik olarak yapıp, temiz bir şekilde yeniden başlar.

Anlatacağımız diğer yöntem ise ekran kilit desenini bloke etmek, unutmak veya uygulama hatalarından dolayı açılmayan telefonlar için en etkili olanıdır. Yapacağımız işlemin adı; donanımdan format. Bunun için görselde aktarmaya çalıştığımız gibi telefonun tuşlarından yararlanacağız.

huawei u8150 hard format

Telefonunuzu kapatın ve ses açma, yeşil arama tuşu ile açma-kapama(kilit) tuşlarına birlikte basarak telefonunuzu açın. Yani yapmanız gereken tuş kombinasyonu; ses açma tuşu + yeşil arama tuşu + açma-kapama(kilit) tuşu şeklindedir. Android sistem ekranı gelene kadar parmaklarınızı tuşlardan çekmeyin, bir süre sonra söz konusu ekranla karşılaşacaksınız. Sistem ekranında dokunmatik panel çalışmaz. Ses kısma tuşu yardımıyla ‘wipe data/factory reset’ seçeneği üzerine gelin ve orta tuş ile onaylayın. Yeni gelen ekranda yine ses kısma tuşuyla aşağıdaki ‘yes – delete all user data’ seçeneği üzerine gelerek yine orta tuş ile onay verdiğinizde telefon sıfırlama işlemini otomatik olarak yaparak ilk ekrana geri döner. Burada orta tuş ile ilk sıradaki ‘reboot system now’ seçeneğini onayladığınızda telefonunuz temizlenmiş bir şekilde yeniden normal olarak açılır. Artık telefonunuzu kişiselleştirerek, yeniden kullanmaya başlayabilirsiniz.

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir