Huawei Ascend Y320 Ekran Görüntüsü Alma

Huawei Ascend Y320 model akıllı telefonda da ekran görüntüsü alabilmeniz mümkün. Bunun için aşağıda anlatacağımız yöntemi doğru uygulamanız yeterli.

Ekran görüntüsü alma özelliği, o an ekranda bulunan görüntünün galeriye kaydedilerek, üzerinde düzenleme yapılmasına veya paylaşılmasına imkan tanır. Ekran görüntüsü yakalama, ekran fotoğrafı çekme, ekran görüntüsü kaydetme, screenshot gibi bir çok farklı adlandırılan özellik Ascend Y320’de dahili olarak yer alır. Bu işlem için ayrıca uygulama marketinde bulunan çeşitli ücretsiz uygulamalar için ‘screenshot’ şeklinde aratma yapabilirsiniz.

Huawei Ascend Y320, Android 4 işletim sistemi kullanan bir model ve ekran görüntüsü alma yöntemi aynı işletim sistemini kullanan modellerle benzerdir. Huawei Ascend Y320 modelinde ekran görüntüsü alabilmek için telefonun bazı fiziksel tuşlarından yararlanmalısınız; görseldeki gibi ses kısma ve kilit tuşlarına aynı anda, birlikte basarak, kısa bir süre bekleyin.

Yapılması Gereken Tuş Kombinasyonu: Ses Kısma Tuşu + Kilit Tuşu
huawei-ascend-y320-ekran-goruntusu-alma

Yöntem doğru uygulandığında ekranda fotoğraf çekimine benzer bir hareket görülür ve bir deklanşör sesi duyulur. Ayrıca yukarıdaki bildirim ekranından bilgilendirme alınır.

Yakalanan görüntüyü telefonun galerisindeki ‘Ekran görüntüsü‘ albümünde bulabilirsiniz.

 

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir