Huawei Ascend Y200 Format Atma

Huawei Ascend Y200 telefonunuza virüs bulaştığında, yavaşladığında, uygulama veya ayarlar konusunda sıkıntılar yaşadığınızda, telefona  format atmanız gerekebilir

Fabrika ayarlarına sıfırlama sonrası, kurduğunuz tüm uygulamalar ve kişisel verileriniz hepsi silinecektir. Format atma işleminden önce yedek almayı ve telefonun şarj düzeyini en az %25’e getirmeyi unutmayın!

Huawei Ascend Y200 modelinde format işlemi için 2 farklı yol izleyebilirsiniz. Bunlardan ilki için menüye erişebiliyor olmanız gerekir; Menü> Ayarlar> Yedekleme ve geri yükleme> Fabrika ayarlarına sıfırla> Telefonu sıfırla> Her şeyi sil yörüngesini izleyin ve onay verin. Diğer yöntem ise menüye erişimde sıkıntı çıkaran mobil cihazlar için en etkili yol olan donanımdan format seçeneğidir. Bunun için telefonunuzun fiziksel tuşları çalışmalıdır!

huawei-ascend-y200-hard-format-atma

Donanımdan format işlemi için sırasıyla;

* Telefonu kapatın.

* Ses açma ve açma-kapama(kilit) tuşlarına birlikte basarak telefonu açın.

* Telefon bir süre sonra onarım moduna(recovery mode) geçecektir.

Bu kısımda ses kısma tuşu yardımıyla ‘Select the wipe data / factory reset’ seçeneği üzerine gelin ve açma-kapama tuşuna basın. Yeni gelecek ekranda yine ses kısma tuşu yardımıyla ‘Yes – delete all user data’ seçeneği üstüne gelin ve açma-kapama tuşuna basın. Telefon sıfırlama işlemini yapacak ve bir süre sonra ilk ekrana dönecektir. Bu aşamada, aynı mantıkla ‘Wipe cache partition’ seçeneğini de onaylamak telefonun gereksiz ön belleğini de temizleyecektir. Son olarak ‘Reboot system now‘ seçeneğini açma-kapama tuşuyla onaylayarak telefonun yeniden başlamasını sağlayabilirsiniz.

Telefonunuz başarıyla formatlanmıştır! Yeniden kişiselleştirme yaparak kullanmaya başlayabilirsiniz.


Author: Halil Akgül

5 thoughts on “Huawei Ascend Y200 Format Atma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.