Huawei Ascend P7 Format Atma

Android işletim sistemi yüklü olan Huawei Ascend P7-L10 modeli telefonunuzda uygulamalardan kaynaklı sorunlar yaşıyorsanız veya model, desen kilidinizi bloke ettiyseniz veya hatırlamıyorsanız telefonu formatlamanız gerekecek.

Format işlemi telefon hafızasındaki tüm kişisel bilgi, veri ve uygulamaları silecektir. Format esnasında telefonun kapanmasını engellemek için batarya şarj seviyesini %25’in üzerinde tutun lütfen.

Telefonu formatlamanın iki yöntemi mevcuttur. İlk yöntem menüye ulaşabilir durumda olduğunuzda Ayarlar – Yedekle ve Sıfırla – Fabrika Ayarlarına Sıfırla yolunuz izleyerek uygulayabileceğiniz olan yöntemdir.

İkinci yöntem ise menüye ulaşamadığınızda tuş formatı da denilen donanımsal format yöntemidir. Bu yöntemi uygulamak için aşağıdaki yönergeleri takip edin.

Telefonu kapatın. Telefon kapalıyken ses açma ve güç tuşlarına basılı tutup telefonu açın ve telefon Recovery Mode‘a girene kadar tuşları basılı tutun.

Huawei Ascend P7 Format Atmak

Recovery Mode seçeneklerini gördüğünüzde tuşları bırakabilirsiniz. Bu ekranda dokunmatik çalışmayacaktır. Ses kısma tuşu ile wipe data factory reset seçeneğinin üstüne gelip güç tuşuna basın. Karşınıza çıkan seçeneklerden yes delete all user data seçeneğini seçip tekrar güç tuşuna basın. Bu işlem telefonunuzu  formatlayacaktır. Telefonunuzu yeniden başlatmak için reboot system now seçeneğinin üzerine gelip güç tuşuna basın. İlk açılış biraz gecikmeli olabilir. Lütfen telefonun açılmasını bekleyin.

Author: Halil Akgül

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir