Huawei Ascend G610-U30 Yazılım Yükleme

Huawei Ascend G610-U30 cihazınızda yazılımsal sorunlar yaşıyorsanız telefonun kendi orjinal yazılımını yükleyerek telefonu ilk aldığınız günkü haline geri getirebilirsiniz.

Yüklemesini yapacağımız yazıımda Türkçe dil mevcuttur. Yazılım yüklemesi aynı zamanda telefonu formatlayarak telefonun içindeki kişisel bilgi ve verilerinizi silecektir. Yedek alabiliyorsanız lütfen önemli bilgilerinizin yedeğini alın.

Önemli Not: IMEI numarası orjinal olmayan cihazların imei numaraları silinebilir.

Yükleme işlemi esnasında telefonun kapanmasını engellemek için en az %50 seviyesinde bir batarya kullanın. Yükleme sürerken telefonunuz kapanırsa ciddi problemler meydana gelebilir.

İşlem için en az 1GB (max 4GB)boyutunda FAT32 formatında biçimlendirilmiş bir hafıza kartına ihtiyacınız olacak.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1:  G610-U30-V100R001C464B105

Yazılımı indirip winrar veya winzip yardımıyla bir klasöre çıkarın. İndirdiğiniz dsoyaların içinde Huawei’nin resmi yükleme talimatları da mevcuttur.

dload klasörünü olduğu gibi hafıza kartınızın içine atın. Hafıza kartını telefona takın. Telefonu kapatın.

Telefon kapalıyken  ses kısma + ses açma + güç tuşlarına beraer basın. Telefon titreyince güç tuşunu bırakıp ses tuşlarına basmaya devam edin.


1. resimdeki ekranı gördüğünüzde tuşları bırakabilirsiniz. Bu andan itibaren OK mesajını görene kadar telefona müdahale etmeyin.  İşlem 10 dakika kadar üsrebilir. OK mesajını gördükten kısa bir süre sonra telefon kendini yeniden başlatacaktır. Telefon açıldığında ayarları kendinize göre kişiselleştirebilirsiniz.

FAIL hatası alırsanız lütfen hafıza kartınızın FAT32 formatında biçimlendirildiğinden emin olun, gerekirse yeniden biçimlendirip baştan başlayın. Aynı hatayı alırsanız başka bir kart ile deneyin.

Author: Halil Akgül

160 thoughts on “Huawei Ascend G610-U30 Yazılım Yükleme

 1. telefonda bı suru praogram uygulama yuuklu whatsapp face ınstegram flan ama hıc bırını sılemıyorum sılmeye kalktıgımda telefon kendını otomatık kapatıyor tekrar acıyor sılıyorum bı kac tanesını kapanıyor sonra gerı acıldıgında hala sılınmemıs olarak gorunuyor wifi internet baglantı kurmuyor kendını kapatıyor ne yapmam lazım

     1. abı ekrana yesıl adam resmı gelıyor ıcerısınde kırmızı unlem cıkıyor sızın dedıgınız ıslemlerı yaparken bunu nasıl yapacagım

      1. cihaz hafıza kartını ve içindeki yazılım dosyasını gördüğü an yükleme işlemine geçecektir. mümkünse farklı bir kart ile deneyin. kart en az 1gb en fazla 4gb olmalıdır.

 2. benim cihazda farklı bir sıkıntı var, telefonu açtığımda Encryption unsuccessful diye hata veriyor. reset phone basıyorum, download moda giriyorum ordan bir kaç farklı rom yüklemeye çalıştım kimisini hiç görmedi kimisnde de instal deyip başlıyor ondan sonra yarıda iptal ediyor. neden acaba?

  1. ya yazılımlar uyumlu değil ya da cihazda donanımsal sorun olduğu için yükleme yapamıyordur. farklı bir hafıza kartı ile de denemenizi öneririz.

   1. recovery girdiğimde 5 seçenek var sadece
    reboot system now
    apply update from sdcard
    apply uptade from cache
    wipe data/factory reset
    wipe cache partition
    bunlar var altta da komut yok yazıyor, android simgeside yan yatmış üzerinde hata işareti var.

     1. hafıza kartına dload diye bir klasör açıp içinemi atalım romları. buarada hafıza kartını fat 32 olarak biçimlendirdim.

       1. makalede yazdığı gibi yaptım recovery geldi dediğim gibi seçenekler var ve komut yok yazısı var.

        1. dload klasörünü görmezse recovery açılır, dload klasöürnü gördüğü zaman güncelleme mdou açılıur. büyük ihtimalle cihaz dload klasörünü görmüyordur.

         1. o zaman ne yapmalıyım sp falsh tool ile orjinal rom yükleyebilirmiyim.gerçi denedim S_BROM_DOWNLOAD_DA_FAİL(2004)
          hatası veriyor.

          1. cihaz MTK işlemciliyse Flash Tool ile deneyebilirsiniz tabi, hatırlamıyorum cihazı. googleda arama yaparsanız daha önce paylaşılmışsa siz de yüklersiniz. bizim başka bir yükleme yöntemi deneme şansımız olmadı.

 3. kardeşim bende dload dosyası gözüküyor ama içini açtığımda boş karşılanıyorum ne yapmam lazım ?

 4. merhaba g610-u30 cihaza flash atıldı fakat sanırım yanlış sizn söylediğiniz gibi yaptığımızda fail verip versiyon numaraları ile ilgili uyumsuzlukdan bahsediyor. zaten açılıdığında ekran yan ve dokunmatik çalışmıyor ve çift hat gösteriyor. bunu düzeltmenin bir yolu yordamı varmı bir sürü şey denedim olmadı.

 5. Bu yazılımın sonu B106 olanı varmı? Benim cihazın ayarlardan baktığım zaman sonu B106 gözüküyor.

 6. dediklerinizi yapıyorum fakat öyle bir ekran çıkmıyor başka bir yolu varmıdır bu ürüne program atmak için

 7. MERHABA HUAWEİ ASCEND G610 TELEFONUM KAPANDI AÇMA TUŞUYLA TEKRAR AÇILINCA ŞÖYLE BİR DURUM OLUYOR HUAWEİ SİMGESİ GELİYOR 5 SANİYE FİLAN SONRA TEKRAR RESET ATIYOR KENDİNİ SES KISMA,AÇMA VE GÜÇ DÜĞMESİNİ KULLANARAK FORMAT ATAYIM DİYORUM HER ŞEY İYİ GİDİYOR GİRİŞLER DE ANDROİD SİMGESİNDE KALIYOR HİÇ İLERLEME OLMUYOR DEFALARCA TEKRAR YAPSAM DA TELEFONCULAR YAZILIMI ÇÖKMÜŞ DİYORLAR PEKİ BU YÖNTEM BÖYLE DURUMDA GEÇERLİ Mİ YOKSA BAŞKA YÖNTEMLER Mİ GEREKLİDİR SAYGILARIMLA.

  1. MErhaba, evet büyük ihtimalle yazılımı çökmüş, yeniden yazılım yüklemeniz lazım. bizim yukarıda anlattığımız işlem G610-U30 modeli içindir. Farklı bir modele sahipseniz cihaz yazılımı kabul etmeyebilir.

 8. Yukarıdaki işlemleri yaptım telefon çalıştı ama bir hafta sonra
  Invalid IMEI
  Encryption unsuccessful hatası veriyor devamlı ne yapmam gerekli.

   1. yazılım cihazla uyumsuz olsaydı hiç çalışmazdı yada açılmazdı diye düşünüyorum. Bir hafta sorunsuz çalıştı müzik dinlerken gitti bu durumda imei tanıtmak için internette bir takım programlar var rootlamak daha sonra da ımeı için bir program indirip onu kurmak gibi bir faydası olur mu? çünkü yukardaki hata ekranda hiç gitmiyor telefonu kullanamıyorum.

 9. huawei simgesi ekranda kalıyorda işlemlerin aynısı yaptım telefon açıldı ama bu sefer interneti açamıyorum. Mail adresini ve şifresini giriyorum, sunucu ile güvenilir bir bağlantı kurulamıyor hatası veriyor.

 10. Selamlar. bende G730-T00 telefon mevcut. Buna göre tek bir tane yazılım var o da ingilizce ve çince destekliyor, Türkçe dil yok. G730-030 olan yazılımı yüklesem sorun çıkar mı? adamlar bir modeli kaç farklı şekilde çıkarmışlar anlamıyorum.. G730 ile başlayan bütün romlar bana uymalı mantıken. Yanlış mıyım?

 11. Merhaba, sd kartı (4gb fat32) biçimlendirdim içine dload adlı klasörünü attım ve herşeyi harfiyen yaptım ama başlamıyor ve recovery mod başlıyor. Yalnız benim tel hiç açılmadığı için başka telde sd karta attım sonra huawei ye taktım ama başlamıyor Yardım ederseniz sevinirim

  1. Merhaba cihaz boot edilemiyorsa yani güç tuşuna bastığınızda tetikleme yapmıyorsa zaten yükleme gerçekleşmez. Eğer boot edilmesine rağmen yükleme yapamıyorsanız telefon hafıza kartını veya dload klasörünü görmüyor olabilir.

 12. g610 u30 var huawei yazıyo tekrar reset atıyo recover menü acılmıyor tuşlara baktım hepsi calısıyor batarya denedim ama recover menüsü gelmıyor fark bi şekilde yazılım nasıl yüklerim

  1. Hafıza kartının FAT32 formatında biçimlendirildiğinden emin olun, farklı bir kartla deneyin. Maalesef bundan farklı bir yöntem deneme şansımız olmadı.

 13. telefonumda önceden bu işlemi yaptım düzeldide fakat bügün wifi yi açtım bi anda salaklaştı ne olduğunu anlamadım ses açma kısma power deniyorum android sytem recovery açılıyor tuşlar çalışıyor galiba yazılım çöktü ama niye onu anlamadığım için kafayı yedim bi yol gösterin lütfennn

  1. ve sürekli kendini yeniden başlatıyor bu menüden resetlediğimde işe yaramıyor ha şeyden bahsetmeyi unuttum telefon salaklaştıgında imeil falan bişeyler yazdı sanırım tam hatılamıyorum ama reset phone yazıyodu onda ne anlama geliyor acaba düzelebilme ihtimali varmı öğrenciyim şimdi yazın olsa neyse çalışır bi telefon alınırdı kışın işte yok okulu zor okuyoruz

    1. Merhaba, donanımsal bir sorun yoksa yazılım yükleyince düzelecektir. yazılım yüklemesi yapamıyorsanız veya yüklenmesine rağmen sorun devam ediyorsa donanımsal bir sıkıntı var demektir.Bir teknik servisin bakması iyi olacaktır.

     1. yazılımı yükleyebilsem hallolacak inanıyorumda önceden ses + ses- power tusuna bastıgımda direk üsteki resim gibi oluyordu fakat bu kez direk adroid system recorvery ye yönlendiriyor güvenli modda yani ses – power tusuna bastıgımda ise sol alta küçük bi yazı 1 sn durmuyor hemen siliniyor ve öylece kalıyor acaba sorun ne olabilir sizce tekniken olarakta illeki bilginiz vardır teşekkür ederim

       1. farklı bir hafıza kartı deneyin, buna rağmen olmuyorsa tuşlarınızdan biri çalışmıyor olabilir. farklı bir yöntem var mı bilmiyoruz maalesef.

        1. o menüye girmiyor ki hafıza kartıyla sıkıntısı yok acaba teknik servisi ararsam bilgilendirme yaparlarmı tuşlar sağlam menüde aşağı yukarı oynuyorlar

 14. Ekranda android üstünde kırmızı ünlem işareti ne anlama geliyor yerde yatar vaziyette birde

 15. kardeşim kolay gelsin ok iyi anlatmışsın ama benim telefona son iki gündür interneti açınca veya uygulamalara girince reset atıyor bu ikisini yapmadığım sürece hiç birşey olmuyor. zannedersem virüs fabrika ayarlarına dönmüyor dediğiniz dosyayı indirdim sizin model G610-U30 V100R001C464B105 bu benimki G610-U30 V100R001C464B106 bunu nasıl halledebilirim şimdiden sağolun.

  1. Abdullah merhaba. Yukarıda anlatılan işlemi yaparsanız sorununuz çözülür. Model numaralarınız aynı, sorun olmayacaktır.

   1. tayfun bey yukarıda yazılanların aynısını uyguladım sd kartı biçimlendirip attım dosyayı içerisine fakat takıp ses tuşlarına bastığım zaman direk olarak andoid system recovery menusune aktarıyor oradandan apply update from sdcard deyince dosyayı gösteriyor içi boş dediğiniz gibi okeyliyeceğim bir menü açılmıyor.

      1. hafıza kartınızı FAT32 formatında biçimlendirip tekrar deneyin lütfen, kartınız 4gb’dan daha yüksek olmasın. buna rağmen dosyayı göremiyorsanız başka bir kart deneyebilirsiniz.

 16. Hocam dload klasörünü olduğu gibi SD Card (FAT32)’a attım ama cihaz recovery moduna giriyor işlem başlamıyor ?

   1. Tuşlara düzgün basıyorum hocam ve çalışıyor tuşlar sizce dosya isminde vs bir sıkıntı olabilir mi 2 farklı SD Card denedim

    1. makalede belirtildiği gibi dload klasörünü olduğu gibi hafıza kartına atmanız gerekiyor. ayrıca indirdiğiniz dosyada huaweinin resmi analtımı da mevcut.

     1. o da sizinle aynı anlatımı yapmış zaten ama sorun download işleminin başlamaması :D

      1. işlem neden başlamaz?
       -hafıza kartı sorunludur.
       -tuşlara doğru şekilde basılmıyordur.
       -cihaz boot alamıyordur.

       cihaz boot almıyorsa jtgbox ile jtag işleminin yapılması lazım.

  1. lütfen yorumlarınızı daha önce yapmış olduğunuz yorumlarınaltındaki Cevapla seçeneğini kullanarak yazın.

   servis fatura istemez, garantisi devam ediyorsa gönderebilirsiniz.

  1. telefon modeliniz aynı ise ve işlemleri doğru şekilde yaparsanız evet virüsler silinir. fail uyarısı alıyorsanız FAT32 formatında biçimlendirilmiş başka bir kart ile deneyin.

 17. cok tesekkur ederım sayenızde cok ısımı goruyorum verdıgınız dosyalar sımdıye kadar hep ısımı gordu

 18. benim cihazıma yapmaya çalıştım her adımı yaptım ama şu 3 tuşsa basıp powerda çektiğimde o ekran gelmiyor direk logo geliyo
  titreme dedğiniz il açılışta olanmı yoksa ondan sonramı
  acilllll yardım

  1. vihaz hafıza kartını veya hafıza kartındaki dosyayı görmezse normal olarak açılır, hafıza kartınızın FAT32 formatında biçimlendirilmiş olduğundan emin olun, dosyaları analtılan şekilde hafıza kartına yüklediğinizden emin olun. hafıza kartı max. 4gb olmalıdır.

       1. recovery modtan bağımsız bu menü, tabi cihazda bu menüyü desteklemeyen bir yazılım da var olabilir, farklı yazılım yükleme yöntemlerini araştırabilirsiniz.

 19. Merhaba,ben dediğiniz gibi yapıyorum fakat fail alıyorum.
  Dediğiniz moda sokuyorum cihazı fakat.en Sonda fail veriyor.

    1. Başka hafıza kartı ile denedim aynı hatayı veriyor başka yolu yokmu yazılım için.Cihazda hub virüsü var illaki karşılaşmıssınızdır.Ayıplı uygulamar yükleniyor.Ve kendini sistem dosyası olarak atıyor.samsung,ht,lg de bu problemleri çözüyoruz bu cihaz sıkıntı oldu biraz.

 20. Ben dediginiz gibi hafiza kartina attim dload’ı ama hafiza kartini tele taktigimda sizin o paylastiginiz gibi goruntu alamiyorum kendim buluyorum dload dosyasini tikliyorum 3 nokta cikiyo ona tikliyorum geri geliyo yani dload’in ici bosmus gibi davraniyo ne yapmam lazim lutfen yardimci olun :((((

  1. o ekrana ulaşmanız lazım.

   Telefonu kapatın. ses kısma + ses açma + güç tuşlarına beraer basın. Telefon titreyince güç tuşunu bırakıp ses tuşlarına basmaya devam edin.

   1. ya ben yapıyorum ama o ekran gelmiyo hiç bişi anlamadım gercekten elle seçmem gereken yerler geliyo mesela reset fln yazıyo alt alta bişiler yazıyo resete tıklıyorum siliniyor yazıyo ve öylece kalıyo ekran deli olucam artık

    1. güç ve ses tuşlarına basıyorum titreyince güç tuşunu bırakıyorum karşıma bi ekran geliyo
     .reboot system now
     .apply update from sdcard
     .appyl update from cache
     .wipe data/factory reset
     .wipe cache partiton
     böyle bi ekran geliyo 2.ye tıklayında dload’ı buluyorum evet ama onunda içi boş gibi anlamadım gitti

    1. Site dışında iletişim kurmuyoruz. İşlemler anlattığımız gibidir. Telefonunuzun modeli anlatılan modelle uyumlu değilse tuşlar farklılık gösterebilir. Size önerim telefonu kapatın 5 dakika bekledikten sonra tekrar deneyin. Olmuyorsa başka bir kart ile de deneyebilirsiniz.

 21. abem cok sağolun daima varulun deneyecem inşallah hayırlı sonuç alırım tabi sonuctan
  şüpem yok teşekkürler şimdidem emeğinize sağlık

  1. daha önce imei onarım işlemi mi yapmıştınız? orjinal imeiler silinmez normalde, şimdiye kadar denediğimiz hiç bir cihazda imei sorunu yaşamadık.

   1. Arkadasim bende yaptim harfiyen hattabu ikinci yapisim ,daha oncede telwfonda yavaslama oldugu icin yapmistim hizlanmisti. Simdi,ayni,islemelertekrar yaptim gecersiz imei diyor . Bi yardimci olursaniz seviniriz.

 22. yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim. telefonum huawei asgend g610 idi. ekrana açılış logosu geliyor ama açılmıyordu. açılırsa e-mail hatası veya başka hata iletileri ekrana geliyordu. kapatma tuşu çalışmıyordu. bataryayı söküp açmak gerekiyor ama açılmıyordu. herşeyi denedim fabrika ayarları da dahil. servise versek süre uzundu.netten bira araştırıp sitenizi buldum ve belirttiğiniz işlem basamaklarını uyguladım. linkten programı indirirken dowspeed diye ayrı bi sayfa açılıyor orda virüs var. o sayfayı kapatıp burdan devam edip, indirdim ve söylendiği şekilde kurulumu yaptım. telefon düzgün açıldı ve ilk alındığı hale döndü. tşekkür ederim.

 23. SES KISMA+SES AÇMA+GÜÇ basıyorum şu çıkıyor old:risk çıkıyor lütfen yardım edin :(

 24. merhaba g610-u30 var reset atıyor verdiginiz dosyayı uyguluyorum ama hart reset ekranı acılıyor herserinde rom nasıl yükleye bilirim yardımcı olurmusunuz biraz bekliyor reset yapıyor

  1. yüklemeyi nasıl yapabileceğinizi yukarıda anlattık, lütfen dikkatlice okuyup tekrar deneyin. hata alıyorsanız farklı bir hafıza kartı deneyin.

  1. Yukarıda anlatılan işlemi denediniz mi? Cihaz yazılım yüklemesini kabul etmiyorsa yani boot edilmiyorsa servise gitmekten başka çaresi yok herhalde.

 25. Abi. Benim telefonum huawei y625 u21 teltelefonum recovery modunda sd kartı göstermiyo bunu nasıl yapabilirim bir cevap verebilirmisiniverebilirmisiniz

 26. B106 romlu g610-u30 a sahip olanlar rom ve recovery yüklemesi yapmayın. Cihaz brick olur,servise göndererek yada uzun uğraşlar sonucunda açabilirsiniz.Bu işlemlerde imei silinme riskinizde var.

  BİLGİNİZE…..

  1. Ferit kardeş benim tlf b106 rom lu g610 virüs sistem dosyası olmuş hafıza kartından hangi rom yükleyebilirim yardımcı olursan sevinirim

    1. Tayfun hocam yükleme yaptigimda aşağıdaki yazı çıkıyor
     dönüş yaparsan sevinirim …

     Stock B105 romunu yükle meye çalıştığımda bu hatayı vermekte

     Dloading module curver…
     Main version string=G610-U30 V100R001C464B107
     Dloading module verlist…
     Main version v100R001C464B108 check:the market is same. Go to cointinue…
     Error:current version is not in verlist.unallow to update. error
     FAİl

     1. daha önce böyle bir sorunla karşılaşmadık, farklı hafıza kartları ile de deneyip aynı hatayı alıyorsanız farklı yazılım dosysları ile deneyebilirsiniz.

      1. halil bey üç farklı hafıza kartıyla denedim sonuç olumsuz farklı yazılım derken hangisi olabilir bildiğiniz bi yazılım varmı bu konuda çok bilgi sahibi degilim ayrıca sormak istediğim g610-u30 telefona huaweinin sitesinde g610-u20 stok rom var bunu atsam fafıza kartından yuklesem sıkıntı olurmu yardımların için tşk.

     2. Yazılımı yükleyeli uzun zaman oldu.güncelleme gelmiş olabilir. Resmi sitede rom varsa onu indirip deneyebilirsinz tabi.

 27. Telefona dload klosorunu attım ve kartta dloaddan başka bisey yok ses acma+ses kısma+güç tuşlarına basiom titreyince güç tuzundan ekimi cekiom ve telefon ok yazan yere gecmio. Ne yapabilirim

 28. merhaba huawei g610-u30 bu model açılısta reset phone yazısı geliyor başkada bişi yok sd karta yazılımı koyup atmaya çalışıyorum ama download menusu gelmiyor phoneixsuit ile guncellemem için imaj dosyasını nereden bulabilirim ? şimdiden teşekkürler

 29. ben telefonumun sd kartının yetersizliği yüzünden bir işlem yaptım fakat artık telefon sd kart görmüyoru (başka sd kartta denedim) işlem : sd kart ı dahili depo yerine gösterme … fakat olmadı bende orjinal rom yükleyerek dosyaları telefonu ilk aldığım gibi yapabilirim diye düşündüm her gezdiğim sitede sd kart ile yapılıyo ama benim telefonum sdkart görmüyor başka nasıl yapıcam bu yöntemi

  1. Belki PhoenixSuit programıyla işlem yapılabilir ama bizim bu konuda yaptığımız tek deneme yukarıda anlattığımız.

   1. ozaman 2 soru soriyim 1.benim yağtığım hata başka bir yol ile orjinal dosyalara geri döndürülebilrmi 2. phoenixsuit telefonu güncelleştiriyo ama ben güncelleştirme değil orjinal dosyaları nasıl kurucağımı araştırıyodum sadece orjinal rom ile olabilceğini düşünmüştüm yani başka yol ile orjinal dosyalar telefonuma tekrar yüklenebilirmi

    1. 2 sorunun cevabı da paralel; PhoenixSuit güncelleme de yapar, Rom yüklemesi de. Evet, orjinal Rom’u yükleyebilirsen sorun ortadan kalkar. Tabi hafıza kartı yuvan bozulmamışsa. Yardımcı bir program ile yükleme seçeneklerine bakarak, araştırmanı biraz daha genişletmelisin.

     1. phonexsuit ile yapamadım ama odin diye bir program buldum bazı kişiler sadece samsung telefonlara rom atıyor diyo eyer bu doğru değilse onla atıcam doğrumudur bu

       1. oncelikle sizi cok mesgul ettigim icin ozur diliyorum bu son sorum orjinal romumu telefonuma attim sd kart olmadan orjinal rom yapabilirmiyim internette bu mumkun oldugu yaziyor

        1. Noktalama işaretlerini kullanmadığınız için sorunuzu anlayamadık. Orjinali romu telefona attım diyorsunuz, sonra da soruyu tekrarlıyorsunuz. Daha anlaşılır lütfen.

         1. rom dosyalarini dahili depolamama attim yani sd karta degil .dahili depolama alanindayken orjinal romu kurabilirmiyim

          1. Deneme yapmadığımız için bilmiyoruz. Ama kurtarma modunda dahili depolamayı seçenebileceğin bir bölüm varsa olur herhalde.

     2. usta benımde huawei g610 u30 var room atmak ıstedık ama cihaz kapandı ve suan acmak istedıgımızde titriyo ama ekran gelmiyo acılmıyo ne yapabılırız yardımcı olursan sevınırım

 30. Arkadaşlar rot recovery yüklerken telefon gitti.huawei yazısında takılıp kalıyo.Hard reset yapamıyorum.Acil yardım

  1. yazılım çökmüşse formatla düzeltemezsiniz zaten, yazılım yükleme yollarını araştırın.

   1. kac gundur yazilim yukleme yollarini arastiriyorum. bi turlu isinnicinden cikamadim. bana yardimci olurmusunuz lutfen?

 31. ok yazısından sonra telefon kendini yeniden başlatmak için kapandı ama sonrasında logo yazısına gelip tekrar baştan başlıyor hep. yani anlicağın açılmıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir