Huawei Ascend G610 – U30 Root Yapma

Huawei Ascend G610-U30 telefonunuzu rootlarsanız telefonda süper kullanıcı yetkisine sahip olursunuz. Bu yetki size uygulamaların erişim izinlerini kontrol etme yetkisi verir Root işlemi sonucu telefona kurulacak olan SuperSu uygulaması ile bu erişim isteklerini yöntebileceksiniz.

Root yetkisi ile telefonda normal şartlart altında yapamadığınız işlemleri yapabilirsiniz. Yeterli kod bilgisine sahipeniz veya amacınıza uygun bir uygulama edinirseniz telefonda istediğiniz değişiklikleri yapabilirsiniz. Örneğin buradaki uygulama ile istemediğiniz veya gereksiz gördüğünüz uygulamaları silebilirsiniz.

Root işlemi telefonunuzu garanti kapsamı dışına çıkaracaktır. Garantili bir telefonunuz varsa bu durumu göz önünde bulundurun.

Aşağıdaki root dosyasını indirin ve winrar veya winzip ile bir klasöre çıkarın.

1: Frama root 1.9.1

İndirmiş olduğunuz ve winrardan çıkarmış olduğunuz framaroot-1.9.1 dosyasını hafıa kartınıza veya telefon hafızasının içine atın. Dosya yöneticisinden uygulamayı bulup kurun. Kurulum esnasında sizden ayarlardan bilinmeyen kaynaklara izin ver seçeneğini aktifleştirmeniz istenebilir. Ayarlara girip Bilinmeyen Kaynakları aktifleştirin. Ayrıca kurulum esnasında bir kaç uyarı çıkabilir. Bunları onaylayın.

Uygulama kurulduktan sonra menüye girip uygulamayı açın. Sırasıyla işlemleri yapın.

1: Faramir seçeneğini seçin.

2: Ok butonuna tıklayın. Uygulamadan çıkın. Telefonu yeniden başlatın.  Menüde SuperSu uygulamasını bulup açın.

3: Devam butonuna dokunun.


4: Normal butonuna dokunun.

5:  Tamam butonuna dokunarak rootlama işlemini bitirmiş olacaksınız.

Telefonunuz rootlanmıştır.


Author: Halil Akgül

17 thoughts on “Huawei Ascend G610 – U30 Root Yapma

 1. Root işlemi kullanıcı dosyalarının slinmesine yol açıyor mu ? Örneğin rehber, fotoğraflar, videolar ve diğer dosyalar silinecek mi ? Bilgiler için çok teşekkürler

  1. bizim yukarıda anlattığımız yöntem herhangi bir veri kaybına neden olmuyor ancak olası aksi bir durumda telefon çökerse tüm bilgileriniz silinebilir, önemli bilgilerinizin yedeğini almanızı öneririz.

  1. frama root dosyası virüslü değildir, android sisitemine karşı bir tehdit olduğu için çoğu antivirüs dosyayı virüs olarak görür, antivirüs programlarınızı kapatıp deneyin lütfen.

 2. Adımlar doğru takip edilirse, sorunsuz bir şekilde root işlemi tamamlanıyor.
  Sorunsuz bir şekilde tamamladım teşekkür ederim.

  “Devam” bölümünün gelmesi için yeniden başlatma sonrası “SuperSu” uygulamasına girdiğinizde aktif bir veri hizmetinizin olması gerekmektedir.

  1. Drama root yukledim işlemleri sırayla yaptım ok bastktan sonra yenden başlattı ama Supersu uygulaması yuklenmedi

  1. İşlemi baştan dikkatlice tekrarlayın! Aşağıda arkadaşların yorumlarından da görülebileceği üzere başarıyla sonuçlanan bir çok işlem var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.