Huawei Ascend G610 model telefonunuza yazılımsal olduğunu düşündüğünüz hataları veya desen kilidi sorunu yaşıyorsanız bunları format atarak çözebilirsiniz.

Telefonunuzda aşırı donma, kasılma veya yavaşlama gibi sorunlarla karşılaşıyorsanız format atmalısınız. Format işlemi cihazda ki kişisel veri ve bilgileri sileceğinden dolayı yedeklemesini yapın ve format atarken  telefonun kapanmasını engellemek için şarj seviyesi en az % 50 olsun.

Format atmak için ilk yöntem menüye ulaşabilir durumda olduğunuz yöntemdir.
Bunun için izleyeceğiniz yöründe; Ayarlar> Yedekle ve sıfırla> Fabrika verilerine sıfırla> Telefonu sıfırla şeklindedir.

Format atmanın diğer yöntemi menüye ulaşamadığınız durumlarda, desen kilidini unutma, başlangıç sayfasında kalma gibi problemlerde telefonun fiziki tuşlarını kullanarak formatlayacağınız yöntemdir.

Telefonunuzu kapatın ve bir kaç saniye bekledikten sonra Ses açma +  açma-kapama(güç) tuşlarına beraber basarak telefonunuzu açın.

Onarım ekranı ( Recovery mode) otomatik olarak gelecektir.

huawei ascend g610 format atma

Ses kısma tuşu yardımıyla Wipe Data Factory seçeneğine güç tuşu ile tıklayıp tekrar ses kısma tuşu ile  Yes, data all user seçeneğine gelip güç tuşu ile tıklayarak onay verin.

Cihaz kendini formatlayıp tekrar onarım ekranına geldiğinde Reboot System Now seçeneğine gelip güç tuşuna basın.

Telefon otomatik olarak yeniden başlayacaktır. İşlem tamamdır!

4 thoughts on “Huawei Ascend G610 Format Atma”
  1. telefonun androindine virus girdi sıkıntı yasıyorum format sıkıntısı hard format prgramı olan varsa soyleyn

  2. Telefonu resetlemeye çalıştığımda dosyalar silinirken hata veriyor ve resetle böümüne geri dönüyor sorun ne olabilir? Güncelleme de yükleyemiyorum telefona bilgisayar görmüyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir