Huawei Ascend G300 Format Atma

Huawei Ascend G300 teelefonunuzun model – desen kilidini unuttuysanız veya bloke ettiyseniz telefona format atmanız gerekir. Format işlemi telefondaki tüm bilgileri siler. Ayrıca yaşadığınız tüm uygulamasal sorunları ortadan kaldırır.

Format işlemine başlamadan önce yedek alabiliyorsanız bilgilerinizin yedeğini alın ve batarya şarj seviyesini en az %50 yapın. Sim kart ve hafıza kartınızı çıkarmanızı tavsiye ediyoruz.

Telefonu kapatın. Telefon kapalı konumda iken ses açma ve güç(açma-kapama) tuşuna beraber basıp  telefon recoery modta açılana kadar basılı tutuyoruz. Telefon format ekranında açıldığında dokunmatik çalışmaz. Ses tuşları yardımıyla  wipe data/factory reset seçenğinin üstüne gelin ve güç tuşuna basın. Açılan ekranda da yes/delete all user data seçeneğini seçip formatı başlatın.

ascend g300 format atma

Telefondaki verilerin büyüklüğüne orantılı olarak format işlemi 1-2 dakika sürebilir. Format işlemi bittiğinde reboot system seçenği ile telefonu yeniden başlatıyoruz. Şimdi telefonu tekrar kendinizie göre kişiselleştirmeye başlayabilirsiniz.

Author: Halil Akgül

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir