Tayvanlı teknoloji üreticisi HTC, yeni akıllı telefonu One A9’u dün(20.10.2015) saat 20:00 itibariyle tanıttı. One serisinin en güncel hali olarak lanse edilen premium sınıftaki ürün, günümüz akıllı telefonlarının güncel üstün özelliklerine sahip.

HTC’nin yeni akıllı telefonu One A9 hakkında çeşitli bilgiler sızıyordu. Model adının direk A9 olması beklenirken, HTC ürünü One serisinin devamı niteliğinde tanıttı. One serisinin son üyeleri M8 ve M9’a göre tasarım hatları değişen yeni model görünüşüyle iPhone 6 ve Galaxy S6’yı andırıyor. Yekpare bir kasa üzerinden tasarlanan ürünün 5 farklı rengi bulunuyor.  Corning Gorilla Glass 4 korumasıyla ekranı çizilmelere karşı korunan telefonun ağırlığı 143 gram.

htc-one-a9-5

Android 6.0 Marsmallow işletim sistemiyle gelecek telefonda Qualcomm Snapdragon 617 chipseti kullanılmış. Sekiz çekirdekli işlemcilerin 1.5 Ghz hızında çalıştığı One A9, 16 GB dahili hafızasında 2 Gb, 32 Gb dahili hafızalı versiyonunda ise 3 Gb Ram’den yardım alıyor ve 200 Gb microSD kart desteği sunuyor. Ürünün 32 GB dahili hafızaya sahip versiyonu sadece Amerika’da satılıyor.

htc-one-a9-Arka tarafında 13 Megapiksel ana kamera bulunan telefonun ön kamerası ise 4 megapiksel. 4K çekim yapamayan yeni HTC ürünü RAW formatında fotoğraf çekebiliyor. Kamera arayüzünden bir çok manuel seçenek bulunana One serisinin son üyesinin kamerasında bir çok yazılımsal geliştirme de mevcut.

htc-one-a9-32150 mAh bataryaya sahip Htc One A9, hızlı şarj teknolojisini destekliyor. Ürünün Kasım ayı gibi piyasada olması beklenirken, ülkemiz için fiyatının 2000-2500 lira civarı olacağı düşünülüyor.

HTC One A9’un tüm teknik özelliklerini ve tanıtım videosunu görebilmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

HTC One A9 Tüm Özellikleri

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir