HTC Windows Phone 8X Yazılım Güncellemesi

Alışık olduğumuz sistemi değiştirdiğinden dolayı  yazılım güncellemelerini bazen beğenmeyebiliriz ancak yazılımı güncelleştirilmiş bir telefon her zaman daha sağlıklı çalışır. Siz de HTC Windows Phone 8X telefonunuzu güncel yazılımıyla kullanmak isterseniz bunu aşağıda anlatacağımız yöntemle yapabilirsiniz.

Yazılım güncellemesi telefonunuzdan herhangi birşey silmeyecektir. Telefonunuzu şarj edip batarya şarj seviyesini en az %50 seviyesine getirmeniz gerekmektedir. Güncelleme esnasında telefonunuz kapanırsa telefonunuzda ciddi yazılımsal sorunlar çıkabilir. Yazılım güncellemesini mobil internet ağınızla yapabilirsiniz ancak kablosuz wi-fi ağına bağlanmanızı tavsiye ediyoruz.

Yazılım güncellemelerini kontrol etmek ve eğer yazılım güncellemesi varsa bunu yüklemek için izlemeniz gereken yol şöyledir;

Ayarlardan Telefon güncellemesi bölümüne girin.

htc windows phone 8x yazılım güncelleme 1

Açılan ekranda eğer daha önce güncelleme denetlenmesi yapmamışsanız güncellemeleri kontrol et butonu çıkacaktır. Bu buton ile yazılım güncellemelerini kontrol edin. Güncelleme varsa bu size bildirelecek ve indirilmesi için onayınızı isteyecektir. İndirme işlemi  bağlantı hızınıza göre değişecektir.

htc windows phone 8x yazılım güncelleme 2İndirme bittikten sonra Detayları Göster butonuna basarak ilerleyebilirsiniz.

htc windows phone 8x yazılım güncelleme 3

Burada yazılım bilgilerini göreceksiniz. Yükle butonuna basarak yükleme/güncelleme işlemini başlatabilirsiniz.

htc windows phone 8x yazılım güncelleme 4Yükle butonuna bastığınızda telefon yeniden başlatılacaktır. Telefon açıldığında yükleme/güncelleme işlemi otomatik olarak başlayacaktır. güncelleme işlemi bitene kadar bekleyin, telefona herhangi bir müdahalede bulunmayın.


htc windows phone 8x yazılım güncelleme 5

Yükleme işlemi bittiğinde telefon açılacak ve yukarıdaki gibi Güncellemeniz Tamamlandı! mesajı gösterilecektir. Tamam butonuna dokunarak güncellemeyi bitirebilirsiniz.

 


 

Author: Halil Akgül

3 thoughts on “HTC Windows Phone 8X Yazılım Güncellemesi

  1. Benim telefonumda yazılım guncellemelerini al bolumu yok nasıl yapabilirim lutfen yardımcı olur musunuz

    1. bütün orjinal akıllı cihazlarda yazılım güncelleme bölümü vardır. lütfen tekrar kontrol edin. Eğer cihaz son güncellenmesini almışsa ve bir daha güncelleme almayacaksa seçenek pasifleştirilmiş olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir