HTC Windows Phone 8X Modem Olarak Kullanma

HTC Windows Phone 8X telefonunuzu modem gibi kullanıp mobil internet paketinizi isterseniz kendi bilgisayarınızda kullanabilir veya  isterseniz arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Telefonunuzdaki mobil interneti aynı anda 8 cihaz ile paylaşabilirsiniz.

İnternet paylaşımı yaparken dikkat etmeniz gereken başlıca hususlar ağ güvenliği ve internet paketinizin limitidir. Eğer limitli bir internet paketiniz varsa paket aşımlarınıza dikkat etmeniz gerekmektedir. Aksi taktirde sürpriz faturalarla karşılaşabilirsiniz. Ayrıca hotspot güvenliğini sağlayarak izinsiz bağlanmaları engellemeniz gerekmektedir.

İnternet paylaşımını açmak için menüden ayarlara girin. Ayarlar menüsünde İnternet Paylaşımı seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneğe dokunun ve paylaşımı aktifleştirin. Seçeneği aktifleştirdiğinizde karşınıza Yayın adı ve Parola seçenekleri çıkacaktır. Burada ağınıza bir isim ve şifre vermeniz gerekiyor. Kurulum butonuna dokunarak açılan ekranda isim ve şifrenizi dilediğiniz herhangi birşey yapabilirsiniz.

Şifrenizi verdiğiniz kullanıcılar cep telefonunuza bağlanıp mobil internetinizi ortak kullanabileceklerdir. İnternet paylaşımına kesmek isterseniz seçeneği pasifleştirmeniz yeterldir. Ayrıca  2 dakika boyunca herhangi bir paylaşım olmazsa seçenek otomatik olarak kendini pasif konuma getirecektir.

Author: Halil Akgül

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.