HTC Windows Phone 8S model telefonunuzda donma, ağırlaşma, uygulama kapanma gibi sorunlar baş gösterdiyse, telefonu formatlayarak bu sorunları çözmeye çalışabilirsiniz. Görsel yardımıyla anlatacağımız format yöntemi (donanımsal format) daha çok telefonunuz açılmadığında, ayarlar menüsüne erişemediğinizde tercih edilen bir format şeklidir. Telefonunuzu formatladığınızda sonradan yüklenmiş olan, bilgiler, dosyalar ve uygulamalar silinir. Bu yüzden formatlama işlemine başlamadan önce lütfen ihtiyacınız olan bilgilerinizin yedeğini alın.

Formatlama işlemine başlamadan önce telefonun batarya şarj seviyesinin %50‘nin üzerinde olmasını sağlayın ve isterseniz sim kart ile hafıza kartınızı telefondan çıkarın.

Öncelikle telefonunuzu kapatın. Ses kısma tuşuna basılı tutun ve hızlı bir şekilde Güç düğmesine basarak telefonu açın. Ekranda ünlem işareti belirdiğinde ses kısma tuşunu bırakabilirsiniz. Daha sonra sırasıyla ses açma, ses kısma, güç ve ses kısma tuşlarına basın. Telefon otomatik olarak kendini sıfırlayıp, açılacaktır. Artık telefonunuzu yeni baştan kişiselleştirip kullanmaya başlayabilirsiniz.‎Windows Phone 8S Format AtmaMenü üzerinden telefonunuzu sıfırlamak için ise Ayarlar > hakkında> Telefonunuzu sıfırlayın> Evet yörüngesini izlemeniz gerekmektedir.

19 thoughts on “HTC ‎Windows Phone 8S Format Atma ve Sıfırlama”
 1. Yasa ben daha sonrasını anlamadım daha sonra ses açma ses kısma, güç ve ses kısımlarına basılımı tutuyorum öylece basıp bırakıcam mı nasıl olucak

  1. Hayır, orada bir işlem sırası var. İlgili bölümü dikkatlice okuyun ve sakince işlemi baştan uygulayın. “Öncelikle telefonunuzu kapatın. Ses kısma tuşuna basılı tutun ve hızlı bir şekilde Güç düğmesine basarak telefonu açın. Ekranda ünlem işareti belirdiğinde ses kısma tuşunu bırakabilirsiniz. Daha sonra sırasıyla ses açma, ses kısma, güç ve ses kısma tuşlarına basın. Telefon otomatik olarak kendini sıfırlayıp, açılacaktır.”

 2. Selam arkadaşlar htc8s telefonun telefondan sim kartına numaraları kopyalama seçeneğini bulamadım format için gerekli bilginiz varmı

 3. Sabahtan beri 8s cihaza format atmaya çalışıyorum ilk simgeyi görünce bırak bıraaaak bırak tuş bozulacak sandım ilk simgede değil ünlem gelene kadar TUŞ AŞAĞI TUŞUNU BIRAKMA

 4. benim telefonda bir çark ve şimşek simgeleri var ve çark dönmüyor format atılıyor mudur? yoksa kafasına göre takılıyor mu?

  1. Şimşek varsa telefonun şarjı yok demektir. Telefonı şarja takın. Format işlemi esnasında iki çark çıkar ve çarklar döner.

    1. şimşek şareti şarj işaretidir, batarya boş olduğunda çıkar. telefonunuz şarj olmuyor büyük ihtimalle. yetkili servisine danışın lütfen.

  1. windows telefonların formatı telefondaki verilerin büyüklüğüne göre biraz süre alabiliyor. 48 saat süren de var 5 dakikada biten de var. windows kafasını biz de henüz çözemedik :)

 5. bi ekran çıktı üstünde yeşil mavi yazılar ve altta siyah çizgiler var dediklerinizi yaptım bu ekran düzelmiyor yaklaşık yarım saattir telefon bu şekilde daha beklicekmiyim ?

  1. yazılar değil, iki tane çark çıkar format işlemi için. lütfen işlemlere baştan başlayın.

  1. format işlemi çalışan telefonlara uygulanabilie. telefonunuz çalışmıyorsa zaten fprmat atamazsanız. lütfen bir teknik servise danışın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir