HTC ‎Windows Phone 8S Format Atma ve Sıfırlama


DİKKAT: Sitemizde anlatılan işlemlerin büyük çoğunluğu tarafımızca denenmiş olmasına rağmen %100 doğruluğunu garanti edemeyiz! Buna rağmen yapılan yanlış yüklemeler veya işlemler cihazınıza ciddi yazılımsal zararlar verebilir! Anlatılan işlemi yapıp, yapmamak sizin kararınıza bırakılmıştır. Ne yaptığınızdan emin değilseniz, lütfen konuya hakim birine danışın!

HTC Windows Phone 8S model telefonunuzda donma, ağırlaşma, uygulama kapanma gibi sorunlar baş gösterdiyse, telefonu formatlayarak bu sorunları çözmeye çalışabilirsiniz. Görsel yardımıyla anlatacağımız format yöntemi (donanımsal format) daha çok telefonunuz açılmadığında, ayarlar menüsüne erişemediğinizde tercih edilen bir format şeklidir. Telefonunuzu formatladığınızda sonradan yüklenmiş olan, bilgiler, dosyalar ve uygulamalar silinir. Bu yüzden formatlama işlemine başlamadan önce lütfen ihtiyacınız olan bilgilerinizin yedeğini alın.

Formatlama işlemine başlamadan önce telefonun batarya şarj seviyesinin %50‘nin üzerinde olmasını sağlayın ve isterseniz sim kart ile hafıza kartınızı telefondan çıkarın.

Öncelikle telefonunuzu kapatın. Ses kısma tuşuna basılı tutun ve hızlı bir şekilde Güç düğmesine basarak telefonu açın. Ekranda ünlem işareti belirdiğinde ses kısma tuşunu bırakabilirsiniz. Daha sonra sırasıyla ses açma, ses kısma, güç ve ses kısma tuşlarına basın. Telefon otomatik olarak kendini sıfırlayıp, açılacaktır. Artık telefonunuzu yeni baştan kişiselleştirip kullanmaya başlayabilirsiniz.‎Windows Phone 8S Format AtmaMenü üzerinden telefonunuzu sıfırlamak için ise Ayarlar > hakkında> Telefonunuzu sıfırlayın> Evet yörüngesini izlemeniz gerekmektedir.

19 Yorum

 1. ilkay dedi ki:

  Yasa ben daha sonrasını anlamadım daha sonra ses açma ses kısma, güç ve ses kısımlarına basılımı tutuyorum öylece basıp bırakıcam mı nasıl olucak

  • Tayfun Sağır dedi ki:

   Hayır, orada bir işlem sırası var. İlgili bölümü dikkatlice okuyun ve sakince işlemi baştan uygulayın. “Öncelikle telefonunuzu kapatın. Ses kısma tuşuna basılı tutun ve hızlı bir şekilde Güç düğmesine basarak telefonu açın. Ekranda ünlem işareti belirdiğinde ses kısma tuşunu bırakabilirsiniz. Daha sonra sırasıyla ses açma, ses kısma, güç ve ses kısma tuşlarına basın. Telefon otomatik olarak kendini sıfırlayıp, açılacaktır.”

 2. onur dedi ki:

  Selam arkadaşlar htc8s telefonun telefondan sim kartına numaraları kopyalama seçeneğini bulamadım format için gerekli bilginiz varmı

 3. Abdulkadir dedi ki:

  Sabahtan beri 8s cihaza format atmaya çalışıyorum ilk simgeyi görünce bırak bıraaaak bırak tuş bozulacak sandım ilk simgede değil ünlem gelene kadar TUŞ AŞAĞI TUŞUNU BIRAKMA

 4. metehan dedi ki:

  teşekkur ederim dediğinizi aynen yaptım telefonumu artık kullanabiliyoruö

 5. hatice dedi ki:

  benim telefonda bir çark ve şimşek simgeleri var ve çark dönmüyor format atılıyor mudur? yoksa kafasına göre takılıyor mu?

 6. abc dedi ki:

  Peki ne kadar suruyo

  • editor dedi ki:

   windows telefonların formatı telefondaki verilerin büyüklüğüne göre biraz süre alabiliyor. 48 saat süren de var 5 dakikada biten de var. windows kafasını biz de henüz çözemedik :)

 7. sevimm dedi ki:

  bi ekran çıktı üstünde yeşil mavi yazılar ve altta siyah çizgiler var dediklerinizi yaptım bu ekran düzelmiyor yaklaşık yarım saattir telefon bu şekilde daha beklicekmiyim ?

 8. Batuhan dedi ki:

  Ben hayla yapmama rağmen açılmıyor napabilirim bir yardımcı olun lütfen :(

  • editor dedi ki:

   format işlemi çalışan telefonlara uygulanabilie. telefonunuz çalışmıyorsa zaten fprmat atamazsanız. lütfen bir teknik servise danışın.

 9. serk dedi ki:

  teşekkürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir