HTC Wildfire S telefonunuzdaki  mobil internet bağlantınızı arkadaşlarınızla paylaşmak veya kendi bilgisayarınızda kullanmak isterseniz bunu telefonunun Taşınabilir Wi-Fi Hotspot özelliğini kullanarak yapabilirsiniz.

Telefonunuzun Hotspot özelliğini açmak için Ayarlar – Kablosuz özelliği ve ağlar  menüsünden Taşınabilir Wi-fi Hotspot seçeneğini aktifleştiriyoruz. Seçeneği aktifleştirdikten sonra hemen altındaki Taşınabilir Wi-fi hotspot ayarlarına giriyoruz. Burada cihazınıza isim verebilir ve güvenlik için şifre belirleyebilirsiniz. Hiç bir değişiklik yapmazsanız şifreniz 1234567890 olacaktır. Yani internetinizi paylaşmak istediğiniz kişilere bu şifreyi verirseniz onlar sizin telefonunuza bağlanabileceklerdir. Şifre değişikliği yapmak isterseniz üstteki Taşınabilir Wi-fi Hotspot seçeneğini pasif yapın böylece hem cihazınızın ismini değiştirebilir hem de şifre değişikliği yapabilirsiniz.

htc wildfire s wi-fi hotspot

 

Telefonunuza bağlanacak kişinin ise normal kablosuz ağ arması yapması ve sizin telefonunuzu bulduğunda belirlediğiniz şifreyi girmesi gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir