HTC Wildfire S Format Atma

HTC Wildfire S telefonunuzun çözülemeyen, sürekli tekrar eden bir sorunu varsa formatlama işlemine başvurarak bu sorunları ortadan kaldırmayı deneyebilirsiniz. Formatlama işlemi telefona sonradan yüklenmiş tüm bilgilerinizi, dosyalarınızı ve uygulamalarınızı silecektir.

Format işlemi aynı zamanda model-desen kilidini unuttuğunuzda veya bloke ettiğinizde de işe yaramaktadır.

Telefonu formatlamaya başlamadan önce lütfen bilgilerinizin yedeğini alın ve batarya şarj seviyesinin %25‘in üzerinde olmasını sağlayın. İsterseniz sim kartınızı ve hafıza kartınızı telefondan çıkarabilirsiniz.

Formatlama işlemine başlamak için telefonu kapalı konumuna getiriyoruz. Telefon kapalı iken ses kısma tuşuna basın ve basılı tutun. Ses kısma tuşu basılı iken güç (açma-kapama) tuşuna da bir süre basıp bırakıyoruz. Ekranda halay çeken 3 android resmi gördüğünüzde ses kısma tuşunu da bırakabilirsiniz. htc wildfire s format atmaAçılan menüde ses kısma tuşu yardımı ile fabrika ayarları (hafızayı sil/clear storage)  seçeneğini seçip güç düğmesi ile onaylıyoruz.

Author: Halil Akgül

25 thoughts on “HTC Wildfire S Format Atma

  1. büyük ihtimalle dokunmatik panel bozulmuştur. bir teknik servise göstermeniz iyi olacaktır.

 1. aynı işlemi yapıyorum olmuyor direk HTC yazısı çıkıyor bataryası çıkarıp 5 dakika bekledim yine yaptım yine aynısını yaptı neden acaba

  1. Telefonunuzda yazılımsal ya da donanımsal bir sıkıntı olabilir. Yukarıda anlatılan işlem tarafımızca defalarca denenmiştir. Tuşlarınızın çalıştığından emin olun ve telefonu kapalı şekilde tam şarj ettikten sonra tekrar deneyin.

  1. hafızayı boşaltmanız lazım, gereksiz gördüğünüz dosyaları, uygulamaları silin.

 2. benimde telefonum bundan . wifile internete giremiyorum . web sayfası yok diyo .. napmam gerekiyor

  1. Baska bir wifi deneyin. Sorun devam ediyorsa telefoni formatlayin. Baska wifide sorun yoksa modeminizi sifirlayin.

  1. hızlı açılış ile ilgisi yok. işlemleri doğru yaptığınızdan emin olarak tekrar deneyin.

   1. Neden ayarlardan SD kart ve telefon depolama seçeneğinde fabrika veri sıfırlaması demiyoruz ? daha kolay değil mi ? Farklı bir sonuç vermesinden korktuğum için sizin yöntemi deneyeceğim.

    1. bu tuş kombinasyonu ile formatlama menüye ulaşılmadığı durumlarda kullanılır genelde. yoksa ikisi de aynı şeydir.

     1. 5 dakika önce format attım fotoğraflarım ve müziklerim silinmedi telefonum baya boşaldı . Bilgi için çok teşekkürler.

 3. abi çok işime yaradı bunun sayesinde telefonculara para kaptırmaktan kurtulduk gerçekten çok saol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.