HTC Touch2 telefonunuzu herhangi bir nedenden dolayı sıfırlamak – formatlamak zorunda kalırsanız bu işlemi aşağıda anlatacağımız yöntemler sayesinde gerçekleştirebilirsiniz.

Formatlama işlemine başlamadan önce lütfen bilgilerinizin yedeğini alın ve batarya şarj seviyesinin %50‘nin üzerinde olmasını sağlayın. İsterseniz telefonunuzdan sim kartınızı ve hafıza kartınızı çıkarabilirsiniz.

İlk olarak yazılımsal yöntemi deneyebilirsiniz. Bu yöntem sadece yazılımınızı sıfırlar ve tüm programların ön belleğini siler. Telefonunuz normalden daha yavaş çalışıyorsa veya bir program düzgün çalışmıyorsa yararlı olabilir.

Formatlama işlemine başlamak için telefonumuz açık konumda iken telefonumuzun arka kapağını açalım. Elektronik kalemi yuvasından çıkardığımızda SIFIRLAMA düğmesini göreceğiz. Elektronik kalemin ucuyla ‘Sıfırlama düğmesine’ basalım. Telefon kendine reset atıp yeniden başlatacaktır.

Yukarıda anlattığımız yöntem sorununuz gidermiyorsa donanımsal formatalama yöntemini deneyebilirsiniz. Bu yöntem bir çeşit Hard Reset – Hard Format olarak nitelendirilip telefonunuz varsayılan ayarlara – telefonunuzu satın aldıktan sonra ilk defa açtığınız hale getirir.

HTC Touch2 telefonumuza hard format atmak için telefonumuzu öncelikle kapalı konuma getiriyoruz. Telefon kapalı iken Ses açma ve Ses kısma tuşlarına beraber basın ve bu iki tuş basılı iken bir süre açma-kapama tuşuna da basın. Telefon açılınca ekranda şöyle bir mesaj görünecektir.

“Bu işlem tüm kişisel verilerinizi silecek, tüm ayarlarınızı üretici varsayılan ayarlarına sıfırlayacaktır. Üretici varsayılan ayarlarını yeniden yüklemek için Ses Düzeyi Yukarı öğesine veya iptal etmek için başka bir tuşa basın.”

Ekranda yukardaki mesajı görünce tuşları bırakabilirsiniz. Telefonunuz formatlamak için ses açma tuşuna basın veya vazgeçmek için herhangi bir tuşa basabilirsiniz.

HTC-Touch2-format atma

 

Uyarı! Telefonunuz, fabrika varsayılan ayarlarına getirilecektir. Donanımdan sıfırlama gerçekleştirmeden önce lütfen sonradan yüklediğiniz programların ve telefonunuzdaki önemli bilgileri yedekledğinizden emin olun. Önemli Depolama kartına kopyalandığında dosyaları şifrele özelliğini etkinleştirirseniz, Belleği Temizleme öğesini kullanma, donanım sıfırlama veya işletim sistemi yazılımını güncelleme işlemlerini gerçekleştirmeden önce tüm dosyaları depolama
kartından yedekleyin. Aksi takdirde depolama kartındaki şifrelenmiş dosyalara erişme olanağınız olmayacaktır. Depolama kartı ve bilgisayarınız arasında dosya transferi için ActiveSync ya da Windows Mobile Device Center kullanın.
Prosedürden sonra dosyaları tekrar depolama kartına kopyalayın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir