HTC Sensation Format Atma

HTC Sensation model telefonunuzda uygulamalardan kaynaklı veya hafıza ile ilgili sorunar varsa telefonunuzu formatlamanızı öneririz.  Ayrıca eğer model-desen kilidini unuttuysanız veya bloke ettiyseniz telefonu formatlamak zorundasınız.

Telefonunuzu iki farklı yöntemle formatlaybilirsiniz. İlk yöntem menüye ulaşabiliyor olduğunuzda ayarlardan Sıfırlama seçeneğini kullanarak yapabildiğiniz format yöntemidir.

Menüye ulaşamıyorsanız yani, model-desen veya başka bir şifre nedeniyle telefonu kullanamıyorsanız telefonun tuşlarına kullanarak telefonu formatşayabilirsiniz.

Telefonunuz kapalıyken ses kısma ve güç tuşlarına basıp bir süre basılı bekleyin ekran da sıfırlama seçenekleri çıkacaktır, ses açma kısma tuşları ile factory settings yani fabrika ayarlarını seçip güç  tuşu ile işlemi onayların, telefonunuz formatlanacaktır, bilgileriniz silinecektir.

htc_sensation format

Format işlemi bittiğinde telefonunuz kendini yeniden başlatacaktır. Telefon açıldığında kendinize göre kişiselleştirmeye başlayabilirsiniz

Author: Halil Akgül

3 thoughts on “HTC Sensation Format Atma

  1. Telefonum kapalıyken ses kısma ve güç tuşlarına basıp bir süre basılı bekledim ekran da sıfırlama seçenekleri çıkmadı!. Bu işlemi birçok kez denedim maalesef her seferinde telefon açılışa geçiyor. format kısmı çıkmıyor. Ne yapabilirim?

    1. Telefonu kapatıp bir süre sonra denemenize rağmen sonuç alamıyorsanız güncellemelerle yöntem değişmiş olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.