HTC Rhyme cihazınızı açamıyor veya telefon ayarlarına erişemiyorsanız, telefonunuzun tuşlarını kullanarak fabrika ayarlarına sıfırlayama işlemi yapabilirsiniz.

İşleme başladan önce lütfen bilgilerinizin yedeğini alın ve batarya şarj düzeyinin en az %50 olmasını sağlayın. İşlem esnasında telefonu kapatmaya ve bataryayı çıkarmaya çalışmayın! Aksi taktirde umulmadık sonuçlar doğabilir.

Telefonunuzu kapatın ve ses kısma tuşuna basılı tutarak telefonunuzu açın. Yani yapmanız gereken tuş kombinasyonu; ses kısma tuşu + açma-kapama(kilit) tuşu şeklinde. Sistem ekranı gelene kadar parmaklarınızı bırakmayın. Sistem ekranı geldiğinde tuşları bırakabilirsiniz. Bazı serilerde ise Android logosunu gördüğünüzde sadece ses kısma tuşunu bırakmalısınız. Sistem ekranına geldiğinizi varsayarsak, burada dokunmatiğin çalışmayacağı bilmelisiniz. Dokunmatik çalışmadığından ses kısma tuşu yardımıyla ‘factory reset’ seçeneği üzerine gelip açma-kapama(kilit) tuşuyla onaylayın. Telefon onay isterse ‘yes’ ile başlayan seçenekleri yine açma-kapama tuşu yardımıyla onaylayarak ilerleyin. Telefon bu ekran üzerinden işlemleri yaparak, sıfırlanmış bir şekilde açılır. Yine bazı sürüm HTC Rhyme telefonlarda işlem bittikten sonra sistem ekranının başına dönülür. Bu durumda ise Fastboot> Reboot seçeneklerini takip ederek telefonu yeniden başlatabilirsiniz.

Bu yöntem ekran kilit deseninizi unuttuğunuzda ya da yanlış girerek bloke ettiğinizde, telefonu açamayacak durumdayken yapılması gereken en geçerli yöntemdir. Bu şekilde telefonunuzun ekran kilit desenini, güvenlik kodunu ekarte ederek telefonunuzu yeniden kullanmaya başlayabilirsiniz.

htc-rhyme-format-atma

 

Telefonunuzun menüsüne ulaşabildiğiniz durumlarda yapmanız gereken ise; Menü> Ayarlar> Depolama> Fabrika veri sıfırlaması> Telefonu sıfırla> Her şeyi sil yörüngesini izlemek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir