HTC One(M7) Ekran Görüntüsü Alma

HTC One(M7) telefonunuzun ekranındaki görüntü kaydederek, görüntülemek ya da daha sonra paylaşmak isterseniz bunu basit bir tuş kombinasyonuyla yapabilirsiniz.

Ekran görüntüsü alma yani diğer adıyla ‘screenshot’ işlemi o an ekranda bulunan görüntünün galeriye kaydedilmesine ve daha sonra kullanıcının bu görüntüyü kullanabilmesine olanak sağlar. Bilgisayar üzerinden ‘print screen sysrq’ tuşunun yaptığı işlemin aynısıdır.

Ekran görüntüsü alabilmek için iki farklı yöntemden istediğinizi kullanabilirsiniz. İlk yöntem için aşağıdaki görselde aktarmaya çalıştığımız gibi HTC One(M7)‘ın tuşlarını kullanmanız gerekecek; görüntüsünü almak istediğiniz ekrandayken ses kısma ve açma-kapama(kilit) tuşlarına basarak, bir iki saniye kadar bekleyin. Yani yapmanız gereken tuş kombinasyonu ses kısma tuşu + açma-kapama(kilit) tuşu şeklindedir.

HTC-one-ekran-goruntusu-almaHTC One‘da ekran görüntüsü alabilmek için kullanmanız gereken ikinci yol ise menü üzerinde mevcut. Yine görselde anlatmaya çalıştığımız gibi akıllı bildirim ekranını yukarıdan aşağı indirip, sağ üstteki kısayol bölümüne ulaşarak ‘Ekran’ sekmesine dokunmak.

htc one Screenshot_2

htc one Screenshot

İşlemi başarıyla gerçekleştirdiğiniz taktirde bir deklanşör sesi duyar ve ekranda fotoğrafın çekildiğine dair bir uyarı görürsünüz.

Aldığınız görüntüyü telefonunuzun galerisindeki ‘ekran görüntüleri’ ya da ‘screenshots’ bölümünde bulabilirsiniz.

Author: Tayfun Sağır

2 thoughts on “HTC One(M7) Ekran Görüntüsü Alma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir