HTC One için Android 4.3 sürümü yayınlanmaya başladı. Yavaş yavaş tüm kullanıcılara ulaşmaya başlayan güncellemeyle birlikte cihazın arayüzü de HTC Sense 5.5 sürümüne güncelleniyor. Ayrıca bu iki güncellemenin yanı sıra gelmiş ve gelecek tüm güncellemeleri yapma yöntemi aynıdır. Şimdi bunun nasıl yapıldığına biraz değinelim…

Yazılım güncellemesine başlamadan önce lütfen cihazı iyice şarj edin ve mümkünse tam olarak doldurun. İşlem sırasında cihazın düşük şarj dolayısıyla kapanması cihazınıza zarar verebilir. Ayrıca mümkünse veri yedeği alın! Yazılım güncelleme işlemi verilerinizi silmez. Ancak doğabilecek aksiliklere karşılık önlem olarak yedek almak, verilerinizi koruyacaktır.

Temiz bir telefon her zaman daha iyi bir güncellemeye olanak tanır. Bu yüzden yazılım güncellemesi yapmadan önce, veri yedeği alarak cihazı sıfırlamanızı öneririz. Cihazı sıfırlamak, güncelleme sonrası daha verimli çalışmasını sağlayacaktır. Nasıl yapıldığını görmek için lütfen tıklayın.

HTC One yazılım güncellemesi için internet bağlantısına ihtiyaç duyar.Telefon tarafından yaklaşık 700 mb’lık bir veri indiriliceğinden işlemi wi-fi bağlantısıyla yapmanızı öneriyoruz.

Tüm hazırlıklarınızı yaptıysanız, Menü> Ayarlar> Hakkında> Yazılım güncellemeleri yörüngesini izleyin ve telefonun sunuya bağlanarak yazılım güncellemesini bulmasını sağlayın. Yazılım güncellemesi bulunduğunda telefon tarafından bilgilendilirsiniz.

Bilgi ekranının en altında yükleme yapabilmeniz için onayınız istenir. Onay verdiğinizde telefon sunuculardan güncelleme dosyasını indirir ve telefonu işleme hazır hale getirir.

Yazılım güncellemesinin telefona uygulanması için cihazın yeniden başlaması gerekir. Bu aşamada telefon sizden yeni bir onay ister. Yeniden başlatmaya onay vererek cihazı yeniden başlatın.

Cihaz yeniden başladığında güncelleme dosyalarını telefona işler ve açılması zaman alır. Bu sırada telefonun işlemleri bitirmesini bekleyin ve telefonu kapamaya çalışmayın.

Telefon yeniden başladığında wi-fi üzerinden uygulama güncellemelerini de yaparak cihazınızı yeni sürümüyle kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yukarıda anlattığımız yöntem HTC One için sunulmuş tüm güncellemeler için geçerlidir!

 

14 thoughts on “HTC One Yazılım Güncelleme(Android 4.3 ve HTC Sense 5.5)”
 1. htc one m8 tel var garanti bitti senge giriş hatası veriyo tel acılmıyo telefoncuda yapamadı ne yapmam lazım

 2. selam benim tlf birleşik arap ülkesinden aldım ve yeni sürümler yüklenmiyor 4.3 sürüm mevcut htc merkezi aradım onlar bana yüklenmiş olan sürüm farklı dedi ve bunun ançak teknik serviste yapılaçağını söyledi ben bunu başka bir şekilde nasıl yapabilirim.

  1. merhaba, dedikleri gibi manuel yazılım yüklenmesi lazım, elinde htc box bulunan bir teknik servise giderseniz en güncel sürümü yükleyeceklerdir.

 3. Slm arkadaşlar benim bir htc adım email değiştirilmiş samsung maili çıkıyor ve telefonu gunceleyemiyorum devamlı kapanıp açılıyor kendiliğinden hata veriyor ne yapmam gerek aldığım yere geride veremiyorum elimde kaldı teşekkürler

  1. İmei değişmiş cihaza wifi ike güncelleme alamazsınız. Manuel yazılım yükleme yolları araştırın. Bizim bu modele yazılım yükleme şansımız olmadı.

 4. iyi günler benim telefonum güncelleme yaparken daha yarısındayken kardeşim tarafından kapatma tuşuna basılarak kapatıldı ve şuanda açtığımda açılış ekranının ardından siyah bir ekran geliyor ve orada kalıyor ne yapmam gerekiyor hiç nbir yerde bulamadım yardım ederseniz sevinirim çok acil.

  1. yeniden yazılım yüklenmesi gerekebilir. htc modellerine samsung modelleri gibi kolay yazılım yüklenemiyor, yetkili servisiyle iletiişime geçmenizi öneririz.

 5. BENİM HTC ONE İMDE BU SURUMUN GUNCELLEMSİ HATA VERİYO BİR TÜRLÜ YÜKLENMİYO NE YAPABİLİRİM

  1. telefonu formatlayıp denemenizi öneririz. bazen önbellekten dolayı böyle sorunlar çıkabiliyor.

   1. Merhabalar Benim HTC one var ve guncellemesi var guncelleme 4.3 sense 5.5 fakat guncellemeyi indirdikten sonra telefon kendini kapatip aciyor sonra yukleme yariya gelince unlem isareti cikartip guncelleme atmiyor yardim edin lutfen….

    1. Merhaba. İmei onarımı(değişimi) yapmışsanız teşefon üzerinden güncelleme yapamayabilirsiniz. İmei ile ilgili bir sorununuz yoksa telefonu formatladıktan sonra güncellemeyi kurmayı deneyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir