HTC One X ve One X + Modellerine Nasıl Reset Atılır?

HTC One X ve One X + yekpare kasa tasarımına sahip olduğundan bataryası tarafından çıkarılamıyor. Bu yüzden kullanıcı donma, takılma, yanıt/tepki alamama gibi durumlarla karşılaştığında ilk olarak resetleme(yeniden başlatma) uygulaması yapmalıdır.

Resetleme uygulaması sadece akıllı telefonun yeniden başlatılmasını sağlar ve verilerine herhangi bir zarar vermez. Diğer bir çok Htc modelinde olduğu gibi One X ve One X+ modellerinde de bu uygulama için fiziksel tuşlar kullanılmalıdır.

HTC One X ve One X + modellerine reset atabilmek için ses açma ve güç(kilit) tuşlarına yaklaşık 10 saniye süreyle basılı tutmak gerekiyor. Uygulamanın nasıl yapıldığı YouTube kanalımızdaki videoda da görebilirsiniz.

Bu bahsettiğimiz resetleme uygulamasının yazılım yükleme, format atma gibi işlemlerde telefon herhangi bir aşamada takılı kalırsa da uygulayabilirsiniz.

htc-one-x-plus-reset-atmaEğer uygulamayı doğru yapmanıza rağmen Htc One X ve One X + modellerinden tepki/yanıt alamıyorsanız, yani dokunmatik çalışmıyorsa, donanımsal bir hatadan şüphelenebilirsiniz. Teşhis koyamıyorsanız lütfen bir teknik servise danışın.

Author: Tayfun Sağır

2 thoughts on “HTC One X ve One X + Modellerine Nasıl Reset Atılır?

  1. ustam bilgiler için çok teşekkürler.
    sizden birkaç ricam olacaktı acaba htc modellerindeki bootloader s-oof s-on, imei repair vb konuları da ele alır mısınız teşekkürler…

    1. Ramazan merhaba. Emin olun bu konuları biz de paylaşmak istiyoruz ama HTC bu konuda tüketicilere pek iyi bir yardımda bulunmuyor. Hem işlemler karmaşık hem de dökümanlara ulaşma sıkıntısı var. Bu durum aklımızın bir köşesinde bulunuyor. Eğer sağlıklı bir sistem içerisine oturtabilirsek HTC modelleriyle ilgili yoğun paylaşımlara başlayacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir