HTC One X Format Atma

HTC One X model telefonunuzda donma, ağırlaşma, uygulama kapanma gibi sorunlar baş gösterdiyse telefonu formatlayarak bu sorunları çözmeye çalışabilirsiniz. Anlatacağımız format yöntemi (donanımsal format) daha çok telefonunuz açılmadığında, ayarlar menüsüne erişemediğinizde(ekran kilit deseninin bloke olması gibi) tercih edilen bir format şeklidir. Telefonunuzu formatladığınızda sonradan yüklenmiş olan, bilgiler, dosyalar ve uygulamalar silinir. Bu yüzden formatlama işlemine başlamadan önce lütfen ihtiyacınız olan bilgilerinizin yedeğini alın.

Formatlama işlemine başlamadan önce telefonun batarya şarj seviyesinin %50‘nin üzerinde olmasını sağlayın ve isterseniz sim kart ile hafıza kartınızı telefondan çıkarın.

İşleme başlamak için cep telefonumuzu kapatıyoruz. Telefon kapalıyken ses kısma tuşuna basılı tutup aynı zamanda güç düğmesine de basıyoruz. (ses kısma + açma-kapama) Ekranda 3 adet android logosu görünce tuşları bırakabilirsiniz. Bu ekranda dokunmatik çalışmayacaktır. Ses kısma tuşu yardımıyla Fabrika Ayarlarına Sıfırlama (Hafızayı Sil – Clear Storage) seçeneğine gelip açma kapama tuşu ile onaylıyoruz.

htc one x format atmaNot: Eğer telefonunuz donmuşsa ve herhangi bir tepki vermiyorsa açma-kapama düğmesine 10 saniye basılı tutarak telefonu resetleyebilirsiniz (yeniden başlatabilirsiniz). Bu işlem hiç bir bilginizi silmeyecektir.

Author: Halil Akgül

6 thoughts on “HTC One X Format Atma

  1. htc wıtc sensecep tel şarza takıyorum açılıyor ekran gelmeden kapanıyor tekrar açılıyor şarza takınca buşekilde devam ediyor ana ekran gelmeden kaoanıyor tekrar açılıyor ne yapmam gerekiyor

    1. öncelikla şarjı olduğunndan emin olduğun başka bir batarya bulup denemeniz lazım. buna rağmen sorun devam ediyorsa cihaızn yazılımı çökmüş olabilir, yazılım yüklemeniz gerekecek, bizim bu modele yazılım yükleme şansımız olmadığı için bu konuda size yardımcı olamayacağız.

      1. Desen bloke olmuş içindeki,bilgilere ulasmanın bi yolu var mı yardmcı olursanz,sevinirim teşekkürler

        1. Telefonu bağladığınız Gmail hesabının bilgilerini bilmiyorsanız içindeki her şey gidecek demektir. Gmail hesap bilgilerini biliyorsanız zaten kilidi açabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.