HTC One S Format Atma

HTC One S model telefonunuzda donma, ağırlaşma, uygulama kapanma gibi sorunlar baş gösterdiyse telefonu formatlayarak bu sorunları çözmeye çalışabilirsiniz. Anlatacağımız format yöntemi (donanımsal format) daha çok telefonunuz açılmadığında, ayarlar menüsüne erişemediğinizde(güvenlik desenini unutmak gibi) tercih edilen bir format şeklidir. Telefonunuzu formatladığınızda sonradan yüklenmiş olan, bilgiler, dosyalar ve uygulamalar silinir. Bu yüzden formatlama işlemine başlamadan önce lütfen ihtiyacınız olan bilgilerinizin yedeğini alın.

Formatlama işlemine başlamadan önce telefonun batarya şarj seviyesinin %50‘nin üzerinde olmasını sağlayın ve isterseniz sim kart ile hafıza kartınızı telefondan çıkarın.

İşleme başlama için cep telefonumuzu kapatıyoruz. Telefon kapalıyken ses kısma tuşuna basılı tutup aynı zamanda güç düğmesine de basıyoruz. (ses kısma + açma-kapama) Ekranda 3 adet android logosu görünce tuşları bırakabilirsiniz. Bu ekranda dokunmatik çalışmayacaktır. Ses kısma tuşu yardımıyla Fabrika Ayarlarına Sıfırlama (Hafızayı Sil – Clear Storage) seçeneğine gelip açma kapama tuşu ile onaylıyoruz.

htc one s format atma

 

Not: Eğer telefonunuz donmuşsa ve herhangi bir tepki vermiyorsa; açma-kapama düğmesine 10 saniye basılı tutarak telefonu resetleyebilirsiniz (yeniden başlatabilirsiniz). Bu işlem hiç bir bilginizi silmeyecektir.

Author: Halil Akgül

2 thoughts on “HTC One S Format Atma

  1. slm ben htc one s kullanıyorum telefonum sürekli titreyerek ekran görüntüsü kendi kendine kayma yapıyor ön panel resmini çekiyor internete google bağlanıyor çözemiyorum lütfen yardım edin

    1. telefon şarjdayken mi yapiyor bunları? şarjda iken yaiyorsa yan sanayi şarj aleti kullandiginizdan veya sarj aleti bozuldugundan olabilir, sarda degilken yapiyorsa telefon nem almistir. tuslar kisa devre yapiyordur. nem aldigini dusunuyorsaniz lütfen bir teknik servise basvurun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir