HTC One Modem Olarak Nasıl Kullanılır?

HTC One(M7) telefonunuzdaki interneti sizin veya bir başkasının bilgisayar, tablet ya da akıllı telefonuyla paylaşabilmeniz mümkün. Android 4.1.2 işletim sistemi kullanan telefonda bunu yapabilmek için bir çok farklı seçeneğiniz mevcut. Telefonunuzdaki interneti paylaşabilmek için wi-fi, bluetooth ve usb olmak üzere seçeneğiniz mevcut. Bu makalemizde bunu nasıl yapacağınız konusunda sizlere yardımcı olacağız.

HTC One telefonunuzdaki interneti paylaşmak için öncelikle Menü> Ayarlar> Kablosuz özelliği ve Ağlar yörüngesini izleyerek internet ayarlarıyla ilgili olan bölüme ulaşmalısınız. Burada üçüncü sıradaki ‘Mobil ağ paylaşımı’ seçeneğine dokunun ve internet paylaşımı bölümüne ulaşın. Tüm seçenekleriniz burada yer alıyor. İlk sıradaki Taşınabilir Wi-fi hotspot özelliği internetinizi Wi-fi üzerinden, USB ağ ayarı data kablosu ile, ‘ Bluetooth internet pylşm’ özelliği ise internetinizi bluetooth üzerinden paylaşmanıza olanak tanır.

htc one modem olarak kullanmahtc one modem olarak kullanma 2

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 


 

 

 

 

 

 

htc one modem olarak kullanma usbhtc one modem olarak kullanma wi-fi ve bluetooth

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Taşınabilir wi-fi hotspot ve Bluetooth internet pylşm özelliğini aktif ettiğinizde bunlara bir isim ve şifre belirlemelisiniz. Bu şekilde başka cihazlardan bağlanırken kendi telefonunuzu bulabilecek ve internetine erişebileceksiniz. USB Ağ ayarında ise data kablosu kullanmak zorunda olduğunuzu olmayın. Mümkünse orjinal bir kablo kullanmayı deneyin. Bu şekilde internetiniz bilgisayara daha verimli bir şekilde aktarılmış olacaktır.

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir