HTC One Mini model akıllı telefonunuza ağırlaşmasından, uygulama hataları vermesinden veya desen kilidini yanlış girme-bloke etme gibi nedenlerden dolayı format atmak isterseniz bunu aşağıda anlatacağımız yöntemlerle yapabilirsiniz.

Sıfırlama-format atma işlemi cihazınızın içerisindeki kişisel verilerinizi silecektir. Bu yüzden mümkünse yedeğinizi alın ve şarj seviyesinin minimum % 25 seviyesinde olmasına dikkat edin.

One mini modeli Android işletim sistemine sahip ve format atma yöntemi diğer telefon modellerinden farklıdır.

Format atmak için uygulayacağınız ilk yöntem menüye ulaşabilir durumda olmanız gerekir. Bu yöntem ile uygulama hatalarını düzeltebilir, telefonun aşırı donma veya yavaşlamasından kurtulabilirsiniz.

Menü üzerinden format atmak için izleyeceğiniz yörünge; Ayarlar> Yedekle ve sıfırlama> Telefonu sıfırla> Tüm verileri sil> Tamam.

One mini model telefonunuza format atmanın ikinci yöntemi donanımsal yani telefonunuzun fiziki tuşlarını kullanarak uygulayacağınız yöntemdir.

Bu yöntem olası yazılım hatalarını, telefonunuzun desen kilidini unutmuş veya bloke olmuş ise bunu sıfırlayarak düzeltmenize yardımcı olur.

One mini model telefonunuzu tuş yardımı ile formatlamak için ses kısma tuşu ve güç tuşuna birlikte 10 saniye kadar basılı tutun.

Format atmak için yapacağınız tuş kombinasyonu; Ses kısma tuşu + Güç tuşu

Yapacağınız tuş kombinasyonu ekran görüntüsü alma özelliği ile aynıdır. Ekran görüntüsü almasına dikkat etmeyin ve tuşlara basmaya devam edin.

htc-one-mini-format-atma

Telefonunuz kısa bir süre sonra kapanacak ve format atma menüsüne girecektir. Bu menüye gelene kadar lütfen tuşlara basmaya devam edin. Aşağıdaki görüntüye ulaştığınızda tuşları bırakın.

20150223_110825

Bu menüde dokunmatik çalışmaz. Ses kısma tuşu yardımı ile FACTORY RESET seçeneğine gelip, güç tuşu ile onaylayın.

İşlem örneğini ‘Kullanıcıya Destek‘ videomuzda bulabilirsiniz.

One mini modelinde Factory reset seçeneğine gelinip güç tuşu ile onaylandığında diğer Android cihazlar gibi onay istemez. Otomatik olarak cihazını formatlar ve yeniden başlatır.

İşlem tamamdır! One mini model telefonunuzu kişiselleştirip kullanmaya devam edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir