HTC One Mini 2 Format Atma

HTC One Mini 2 akıllı telefonunuzda yazılımsal olduğunu düşündüğünüz problemler yaşamaya başladığınızda veya kilit problemlerinden dolayı telefonunuza erişemediğinizde, öncelikle format atma işlemi denemelisiniz. Format atma işlemi telefona herhangi bir zarar vermediği gibi yazılımsal bir çok sorunu çözerek, telefondaki kilitlerin de kalkmasını sağlar.

İşlem sonrası telefona sonradan yüklenmiş tüm veri ve uygulamalar silineceğinden, işlem öncesi veri yedeği alın ve telefon şarj düzeyinin en az %25 olmasını sağlayın.

HTC One Mini 2’yi formatlayabilmek için 2 farklı yöntem var ve bu iki yöntemde son dönem HTC modelleriyle aynı.

İlk yöntem için telefonun menüsüne erişebiliyor olmanız gerekir. Menü> Ayarlar> Yedekleme ve sıfırlama> Telefonu sıfırla> Tüm verileri sil yörüngesini izleyip ‘Tamam‘ butonuyla onaylamalısınız.

İkinci yöntem ise ekran kilit desenini unutmak-bloke etmek ya da uygulama ile işletim sistemi hataları gibi nedenlerle menüye erişime izin vermeyen telefonlar için geçerli olan donanımdan format seçeneği. Bu seçenek için basit bir tuş kombinasyonu yaparak, telefonun kurtarma moduna(recovery mode)ulaşmalısınız.

Donanımdan format için telefonu kapatın ve ses kısma tuşunu basılı tutarak telefonu açın.

Yapılması Gereken Tuş Kombinasyonu: Ses Kısma Tuşu + Kilit(Güç) Tuşu
htc-one-mini2-hard-format-atma

Telefon açıldıktan sonra Android robotların bulunduğu ekran gelene kadar tuşlara basılı bir şekilde bekleyin. Üstünde Android robotların beyaz ekranı gördüğünüzde tuşları bırakabilirsiniz.

İlgili ekranda ses kısma tuşuyla ‘FACTORY RESET‘ seçeneği üzerine gelin ve kilit(güç) tuşuna basarak onay verin.

İki yöntemde de telefon onay sonrası sıfırlama işlemi için kapanır ve temizlenmiş olarak yeniden başlar.


İşlem tamam! Artık kurulumu yaparak, One Mini 2’yi yeniden kişiselleştirebilirsiniz.

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir