HTC One Max telefonunuza yazılımsal olduğunu düşündüğünüz sorunlar, tek seferde ayar ya da veri sıfırlaması yapmak, ekran kilit deseni-güvenlik kodu blokeleri veya unutulması gibi sebeplerle format atmak isterseniz bunu aşağıda anlatacağımız yöntemlerle yapabilirsiniz.

İşlem öncesi mümkünse veri yedeği alın ve telefonun şarj düzeyinin en az %25 olmasına dikkat edin!

HTC One Max, Android 4 işletim sistemi kullanan bir model ve format atma yöntemleri aynı işletim sistemini kullanan modellerle benzerlik gösterir. Kullanılabilen 2 farklı yöntemden size en uygununu seçerek işlem yapabilirsiniz.

Kullanabileceğiniz ilk yöntem için menüye erişim sağlayabiliyor olmanız gerekir; Menü> Ayarlar> Yedekle ve sıfırla> Fabrika verilerine sıfırlama> Telefonu sıfırla> Her şeyi sil yörüngesini izleyin ve onay verin.

Diğer yöntem ise kod unutulması ya da bloke edilmesi, işletim sistemi-yazılım-uygulama hataları gibi nedenlerle menüye erişimde zorluk çıkaran akıllı telefonlar için en etkili yol olan donanımdan format seçeneğidir. Bunun için telefonun bazı fiziksel tuşlarını kullanarak, onarım moduna(recovery mode) ulaşmalısınız.

Telefonu kapatın ve kısa bir süre bekledikten sonra görseldeki gibi ses kısma ile açma-kapama(kilit) tuşlarına birlikte basarak telefonu açın.

Tuş Kombinasyonu: Ses Kısma Tuşu + Güç Tuşu
htc-one-max-hard-reset-format-atma

Ekrana 3 Android fotoğrafı gelene kadar bekleyin ve 3 Android robotu gördüğünüzde tuşları bırakın.

Ses kısma tuşu yardımıyla ‘Factory Reset‘ seçeneği üzerine gelin ve güç tuşuyla onaylayın.

İki yöntemde de onay sonrası telefon sıfırlama işlemini otomatik olarak yapar, normal bir şekilde yeniden başlayarak kuruluma hazır hale gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir