HTC One M9+ Satışa Sunuldu!

HTC amiral gemisinin parmak izi okuyuculu versiyonu One M9+’ı satışa sundu. Yeni telefonun en dikkat çekici özelliği parmak izi okuyucusu olsa da bir çok farklı detayla birlikte geliyor.

HTC, 30 Mart tarihinde satışa sunduğu amiral gemisi One M9’dan sonra, ürünün güncellenmiş bir versiyonu olan One M9+(One M9 Plus) modelini kullanıcının beğenisine sundu. Amiral gemi modelinden 3 ay sonra piyasaya sürülen yeni ürün, tasarım çizgileriyle One M9’u andırsa da teknik özelliklerde bir çok farklılık olduğu dikkat çekiyor.

One M9+ modelinde en dikkat çekici detay, amiral gemide olmaya parmak izi okuyucusu. Bu yeni sensörle kullanıcı tuş kilidine yeni bir seçenek ekleyebiliyor.

Yeni ürünün ekranı biraz daha büyük; 5.2 inç. HTC One M9’da ekran boyutu 5 inçti. Bu yeni ekran  565 ppi renk derinliği sağlayarak, One M9’un önüne geçiyor.

Donanımsal farklar bununla da bitmiyor. Bir önceki modelde Qualcomm marka işlemci chipseti kullanan ve aşırı ısınma nedeniyle tüketiciden tepki çeken HTC, yeni modelde Mediatek işlemci tercih ediyor. Markanın görüntü birimi(GPU) olarak da Adreno yerine PowerVR tercih ettiği görülüyor.

htc-one-m9-plus-satisa-sunulduKamera kısmında da bir güncelleme söz konusu. Bu da ana kamerayla eş zamanlı çekim yapabilen 2.1 Megapilsel gücündeki ikinci kamera. HTC’nin daha önce de arka bölümde 2 kamera kullandığına şahitlik etmiştik. Ancak bu sefer kullanılan teknoloji daha farklı.

HTC One M9+ ülkemizde 2999 liradan satışa çıktı. Henüz tüm perakende kanallarında bulunamayan ürünün kısa zamanda piyasaya yayılması bekleniyor.

Tayvanlı teknoloji devinin yeni ürününe dair tüm teknik detaylarını incelemek, görselleri ve tanıtım videosuna göz atmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

HTC One M9+

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir