Htc One M8s akıllı telefonunuzda yazılımsal olduğunu düşündüğünüz sorunlar baş gösterdiyse, desen kilidini bloke etmek, unutmak gibi güvenlik aşamalarının birinde takılı kaldıysa ya da tek seferde veri ya da ayar sıfırlaması yapmak istiyorsanız, formatlama yani sıfırlama yöntemlerini kullanmayı deneyebilirsiniz.

One M8s’e format atabilmek için 2 farklı yol bulunur. Bunlardan ilki için menüye erişebiliyor olmanız şartken, ikinci yöntem için böyle bir zorunluluk yoktur!

Formatlama işlemi sadece telefonunuzu fabrika ayarlarına döndüreceğinden herhangi bir zararı yoktur. Ancak işlem sırasında veri temizliği yapılacağından kişisel ve önemli verilerinizin yedeğini almayı unutmayın! Ayrıca şarj düzeyini de en az %25 olarak ayarlamayı ihmal etmeyin! Sim ve hafıza kartlarının telefonda olup olmaması önemli değildir!

Bu konuda dikkat etmeniz gereken en önemli husus ise eğer telefonunuz Android 6.0 güncellemesi aldıysa ve 2. yöntemi kullanacaksınız, telefona bağlamış olduğunuz Google (Gmail) hesap bilgilerini eksiksiz bilmeniz gerektiği! Aksi halde kurulumu tamamlayamayacağınızdan, telefonu yeniden kullanamayacaksınız. Bu yüzden menüye erişebiliyorsanız lütfen önce ilk yöntemi kullanın!

Htc One M8s’e format atabilmek için kullanabileceğiniz ilk yol için menü üzerinden Ayarlar> Yedekleme ve sıfırlama> Telefonu sıfırla> Tamam> Tamam yörüngesini izlemelisiniz.htc-one-m8s-hard-formatKullanabileceğiniz ikinci yöntem olan donanımdan formatın uygulaması da oldukça basit ve pratiktir. İzlemeniz gereken yol şöyle:

  • Telefonu kapatın ve ses kısma tuşu ile birlikte güç(kilit) tuşuna da basarak telefonu açın.
  • Üzerinde renkli yazıların ve alt tarafından 3 Android robotun bulunduğu ekranla karşılaşınca tuşları bırakın.
  • Ses kısma tuşuna 2 kez basarak ‘FACTORY RESET’ seçeneği üzerine gelin ve güç tuşuyla onaylayın.

Bu kadar! Şimdi kurulumuzu yaparak, telefonunuzu yeniden kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir