Htc One (M8) akıllı telefonunuzda yazılımsal olduğunu düşündüğünüz sorunlar oluşmaya başladıysa, ekran kilit desenini unutma-bloke etme gibi kilit problemleri yaşıyorsanız ya da tek seferde veri veya ayar sıfırlaması yapmak istiyorsanız, telefona format atmayı deneyebilirsiniz.

Format atma işlemi akıllı telefonlar için veri ve ayar sıfırlaması yani fabrika ayarlarına dönüş için kullanılır. Telefona herhangi bir zarar olmadığı gibi yazılımsal sıkıntıların büyük bölümünü giderdiğinden daha iyi performans sağlar.

Akıllı telefonunuza format atmaya karar verdiğinizde mümkünse veri yedeği almalı ve şarj düzeyinin en az %25 olduğundan emin olmalısınız.

Htc One M8 modeline format atmanın 2 farklı yolu var. Bunlardan ilki için Menü> Ayarlar> Yedekleme ve sıfırlama> Telefonu sıfırla(SD Kartı sil seçilerek)> Her şeyi sil yörüngesini izleyip olay vermelisiniz.

Diğer yol ise donanımdan format. Yani telefonun bazı fiziksel tuşlarıyla kurtarma moduna(recovery mode) ulaşmak.

Donanımdan format için geçmeniz gereken aşamalar şu şekilde;
htc-one-m8-hard-format-atma– Telefonu kapatın ve ses kısma ile güç(kilit) tuşlarına birlikte basarak telefonu açın.

– Üzerinde renkli yazıların ve Android robotların bulunduğu beyaz ekranı görene kadar tuşları bırakmayın.

– İlgili ekranda tuşları bırakabilirsiniz. Burada dokunmatik çalışmaz, aşağı-yukarı için ses tuşlarını, onay için ise güç tuşunu kullanmalısınız.

– Ses kısma tuşuyla ‘FACTORY RESET’ seçeneği üzerine gelin ve güç tuşuyla onaylayın.

İki yöntemin sonunda verilen onaylarla birlikte One M8 sıfırlama işlemi için kapanacak ve temizlenmiş olarak yeniden başlayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir