HTC One Dns Değiştirme


DİKKAT: Sitemizde anlatılan işlemlerin büyük çoğunluğu tarafımızca denenmiş olmasına rağmen %100 doğruluğunu garanti edemeyiz! Buna rağmen yapılan yanlış yüklemeler veya işlemler cihazınıza ciddi yazılımsal zararlar verebilir! Anlatılan işlemi yapıp, yapmamak sizin kararınıza bırakılmıştır. Ne yaptığınızdan emin değilseniz, lütfen konuya hakim birine danışın!

HTC One(M7) telefonunuzun DNS ayarlarını değiştirerek hem yasaklı sitelere giriş yapmak hem de daha daha hızlı bir internet bağlantısı kurmak isterseniz bunu aşağıda anlatacağımız yöntemle yapabilirsiniz. DNS ayarı değiştirebilmek için wi-fi bağlantısı kurmanız gerekir. Zira mobil veri üzerinden sağlanan internetiniz için herhangi bir DSN değişikliği yapabilmeniz şu aşamada mümkün değil.

HTC One telefonunuzun DSN ayarlarını yapmak için öncelikle Menü> Ayarlar> Wi-fi yörüngesini izleyin ve Wi-fi özelliğini aktif hale getirerek bir ağa bağlanın. Daha sonra aşağıdaki ilk görselde aktarmaya çalıştığımız gibi bağlı olduğunuz ağ adının üzerine basılı tutun ve ‘Ağı değiştir’ seçeneğine dokunun. Bu işlemi yapmak telefonunuzda yeni bir menü açılmasını sağlar. Önünüze çıkan menüde biraz aşağı indiğinizde ikinci görselde olduğu gibi ‘Gelişmiş seçenekleri göster’ opsiyonunu görürsünüz. Bu opsiyona dokunun ve yine menüde aşağı doğru inin.

htc one dns değiştirmehtc one dns değiştirme 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

htc one dns değiştirme 3htc one dns değiştirme son

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uzamaya devam eden menüde ‘IP Ayarları’ bölümüne ulaşarak, burada DHCP olan seçeneği ‘Statik’ olarak değiştirin; menü aşağı doğru uzamaya devam edecektir. En alt kısma indiğinizde DNS 1 ve DNS 2 seçeneklerini göreceksiniz. Bu bölümlere ilgili DNS numaralarını girip, ‘kaydet’ seçeneğine dokunun. İşlem tamam! Yeni DNS ayarlarınızın geçerli olması için kablosuz özelliğinizi kapatın ve tekrar açın.

8 Yorum

  1. haskan dedi ki:

    merhaba arkadaşlar ben yanlışlıkla dns1 ve dns2 ye aynı dnsyi yazdım ve şuan tlfonla wirelesse bağlanamıyorum telefonu sıfırlamama rağmen olmuyor ve düzeltmek için modeme bağlanmam gerekiyor sanırım ama yanlş yaptığım için olmuyor. bu hatayı nasıl düzeltebilirim yardımcı olur musunuz

  2. volkan dedi ki:

    4.4.2 son güncellemeden sonra kaydet pasif ne yapabilirim

  3. adamsın ben bulamadım en sonunda umutsuzca googleye yazdım sen çıktın çooook sağol

  4. mehmet dedi ki:

    Teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir