Htc One A9 akıllı telefonunuzda da ekrandaki gördüğünüz görüntüyü aynen kaydedebilir, daha sonra paylaşım, düzenleme gibi farklı amaçlarla kullanabilirsiniz. One A9’da ekran görüntüsü alma özelliği dahili olarak sunulduğundan herhangi bir uygulama indirmenize, edinmenize de gerek kalmaz.

Ekran görüntüsü alma özelliğinin yanı sıra ekran videosu kaydı da mümkündür. Bu özellik bazı güncel modellerde dahili olarak sunulmuş olsa da pek çoğunda yoktur.

Htc One A9’da ekran görüntüsü alabilmek için basit bir tuş kombinasyonu yapmalısınız. İlgili ekrandayken ses kısma ve güç(kilit) tuşlarına birlikte basarak kısa bir süre bekleyin.

Telefon ekranında fotoğraf çekimini andıran bir hareketlenme görüp, bir deklanşör sesi duyduğunuzda işlemi başarıyla gerçekleştirmişsiniz demektir. Zaten yukarıdaki bildirim çubuğundan da işlem dair bilgilendirme almış olacaksınız.

İşlem örneğini YouTube kanalımızdaki videoda görebilirsiniz.

Ekran videosu kaydı için ise Android uygulama marketi olan Play Store üzerinden ‘Screen Recorder‘ şeklinde arama yapmalı ve karşınıza çıkan uygulamaları denemelisiniz.

htc-one-a9-ekran-gorontusu-alma

Yakaladığınız görüntüyü telefonunuzun galerisinde bulabilirsiniz. Tabi isterseniz akıllı bildirim çubuğundaki bildirime dokunarak da ilgili görüntüye ulaşabilirsiniz. Bilgisayar üzerinden yapacağınız görüntülemeler için ise Pictures> Screenshots yörüngesini izlemelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir