Htc marka, Android işletim sistemi kullanan akıllı telefonlarda da numara engelleme özelliği bulunur. Genellikle Samsung’dan bilinen bu özellik güncel tüm Htc modellerinde de bulunur. 

Numara engelleme özelliği yani adı üzerinde herhangi bir numaranın engellenmesini, ilgili numaradan çağrı veya kısa mesajın gelmemesini sağlar. Numara engellemesi yaptığınızda, engellediğiniz numara sizi aradığında telefonunuz direk meşgule düşer ve kısa mesajlar size iletilmez.

Anlatacağımız yöntem tüm güncel Htc akıllı telefonlarında aynıdır. Ancak bu özellik her modelde bulunmaz! Eğer anlattığımız yöntem numara engelleme özelliğine ulaşamazsanız güncel bir model kullanmıyorsunuz demektir.

Htc marka Android telefonlarda numara engelleme yapmanın mantığı Samsung Galaxy serisi akıllı telefonlarla aynıdır. Yapmanız gereken Menü üzerinden ‘Kişiler’ bölümüne ulaşmak. Numara engellemesini rehberden ya da arama kaydından yapabilmeniz mümkün. Numaranın üstüne basılı tutup, ‘Kişiyi engelle’ seçeneğine dokunmak yeterli olacak. 

Kişiler bölümünde ister kişi üzerine basılı tutun, isterseniz de ‘Bloke kişiler’ veya ‘Engelli kişiler’ seçeneğiyle listeye ulaşın. Buradaki + simgesine dokunarak da numara engellemesi yapılabilir. 

Engeli kaldırmak için de yine ‘Kişiler’den ‘Bloke kişiler’ listesine ulaşmalısınız. Burada yine ister numara üzerine basılı tutarak, ister + simgesinin yanındaki 3 noktadan oluşan ‘Seçenekler’ tuşuyla ‘Bloke kişileri kaldır’ yaparak engellemeyi sonlandırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir