HTC Marka Android Telefonlarda İnternet Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Htc marka, Android işletimi kullanan akıllı telefonlarda da diğer akıllı telefonlarda olduğu gibi internet paylaşımı yapabilir, Htc marka Android telefonunuzu modem olarak kullanabilirsiniz.

İnternet paylaşımı için Htc akıllı telefonlarında da 3 farklı yol bulunur. Aslında mantık tüm Android telefonlarla aynıdır. Ancak markalar arası bazı ifade farklılıkları söz konusu.

Htc akıllı telefonunuzu modem olarak kullanabilmek için öncelikle Menü> Ayarlar> Kablosuz ve ağlar> Daha> Mobil ağ paylaşımı yörüngesini izlemelisiniz. İnternet paylaşımına dair 3 seçenek de burada olacak. Şöyle bir durum da var ki işletim sisteminizin versiyonuna göre bu yörünge değişebilir! Ancak İlgili bölüm mutlaka ‘Kablosuz ve ağlar’ kısmındadır. Yine ‘Mobil ağ paylaşımı’ yerine ‘Mobil erişim noktası’ veya ‘Taşınabilir hotspot’ şeklinde ifadelerle de karşılaşabilirsiniz. Bu tip ifade farklılıkları sizi yanıltmasın.

İnternet paylaşımı seçeneklerinin detayları ise şu şekilde;

Taşınabilir Wi-Fi hotspot
Bu seçenek ile telefonunuz kablosuz modem dönüşecektir. İnternetinizi kullanacak cihazlar kablosuz özelliğini açıp aratma yapabilir, sizi bulduklarında şifrenizi girerek bağlantı sağlayabilirler. İsterseniz telefonunuza farklı bir isim ve şifre de belirleyebilirsiniz. Bu şekilde bulunmanız ve bağlantılar daha da kolaylaşır.

USB Ağ ayarı
İsminde de anlaşılabileceği gibi veri(data) kablosuyla internet paylaşımı seçeneği. Daha çok bilgisayarlarla internet paylaşılırken kullanılır.

Bluetooth internet paylşm
son seçenek de mantık olarak Taşınabilir Wi-Fi hotspota benzer. İnternetin Bluetooth ile paylaşılmasını sağlar. Yine Wi-Fi hotspot seçeneğinde olduğu gibi cihaza yeni bir isim ve şifre belirlemeniz mümkün.

 

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir