Htc marka Android işletim sistemi kullanan bir çok modelde, özellikle de güncel modellerde kullanıcı ‘Geliştirici Seçenekleri’ni göremez. Bu diğer bir çok Android telefonda da aynıdır. Yapılması gereken işlem diğerleriyle hemen hemen aynı, mantık değişmiyor. Ancak bazı ifade farklılıkları var.

Ayarların ‘Geliştirici seçenekleri’ bölümünde aslen kullanıcının çok fazla kullanmadığı ama zaman zaman ihtiyaç duyabileceği bazı izin ve seçenekler yer alır. Bunlardan bazıları; USB hata ayıklama, Uyanık kal, Dokunmaları göster, İşaretçi Konumu göster, GPU görüntülemeyi zorla, GPU aşımını göster, Sınırlı mod, CPU kullanımını göster, Etkinlikleri saklama, Arkaplan işlemlerini sınırla vb. şeklindedir.

Bu özelliklere ulaşabilmek için telefonunuzdan Menü> Ayarlar> Hakkında> Yazılım bilgisi> Daha yörüngesini izleyip, ‘Build numarası’ seçeneğini bulmalısınız. Bu seçenek diğer bir çok Android telefonda ‘Yapım numarası’ olarak geçer.

‘Build numarası’ seçeneğinin üstüne ard arda 7 kez dokunduğunuzda ‘Geliştirici seçenekleri’ aktifleşecek.

İşlem örneğini ‘Kullanıcıya Destek‘ videomuzda görebilirsiniz.

Geliştirici seçenekleri bölümünü tekrar pasif yapmak ise ancak telefonu formatlamakla yani fabrika ayarlarına döndürmekle mümkün olur.

4 thoughts on “Htc Marka Android Telefonlarda ‘Geliştirici Seçenekleri’ Nasıl Açılır?”
 1. Abi bende build numarası yazmıyor ? Telefonum HTC DESİRE 526G DUAL SİM android sürümü 4.4.2 ama yok öyle bir şey ? Hakkında kısmında sırasıyla:

  SİSTEM GÜNCELLEMELERİ
  DURUM
  YASAL BİLGİLER
  MODEL NO
  ANDROİD SÜRÜMÜ
  ANDROİD GÜVENLİK YAMASI DÜZEYİ
  ANA BANT SÜRÜMÜ
  ÇEKİRDEK SÜRÜMÜ
  DERLEME NO
  var yardımcı olur musunuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir