HTC marka akıllı telefonların çoğu Android işletim sistemiyle çalışır ve bu işletim sistemiyle çalışan telefonlar normalde internet ayarlarını otomatik olarak alır. Ancak bazen operatörden bazen de telefondan kaynaklı olarak bu ayarlar ya silinir ya da bozulur ki bu da telefonun veri servisleri açık olmasına rağmen internete girmemesine neden olur. Bu gibi durumlarda internet ayarlarını manuel olarak yapmalı ya da düzeltmelisiniz.

Anlatacağımız yöntem operatör farketmeksizin aynıdır. Yapılması gereken işlem oldukça basit ve diğer bir çok Android telefonla aynı.

Menü üzerinden Ayarlar> Kablosuz ve ağlar> Mobil Veri> Erişim Noktası Adları yörüngesini izleyin. Asıl önemli nokta, bulunması, ulaşılması gereken bölüm burası; ‘Erişim Noktası Adları‘. Burada APN yani internet ayarıyla karşılacaksınız.

Seçili bölüme girip ilk 2 sırada yer alan ‘İsim’ ve ‘APN’ seçeneklerini ‘internet’ yazarak düzenlemek yeterli olacak. 2 bölüme de ‘internet’ yazdıktan sonra seçenekler tuşuyla kaydedin ve çıkın.

Bu bölümde hiçbir kayıt yoksa artı(+) simgesine tıklayıp, karşınıza çıkan ilk 2 bölüm olan ‘İsim’ ve ‘APN’ bölümlerine ‘internet’ yazın. Daha sonra seçenekler tuşuyla ‘Kaydet’ yapıp, geri dönün. Diğer ayarlar otomatik olarak gelecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir