HTC Jade 100 Format Atma

HTC Jade 100 cihazı bir Windows Mobile PDA cihazıdır. Cihazın ağır çalıştığından şikayetçiyseniz veya çeşitli yazılımsal hatalar alıyorsanız veya koyduğunuz güvenlik kilidini unuttuysanız telefonu formatlayarak ilk aldığınız günkü duruma geri getirebilirsiniz.

Format işlemi cihazı sıfırlayarak içindeki tüm kişisel bilgi ve veriyi silecektir. Yedek alma imkanınız varsa önemli bilgilerinizin yedeğini alın. Ayrıca format esnasında cihazın kapanmasını engellemek için telefonu şarja takıp batarya şarj seviyesini en az %25 seviyesine getirmenizi öneririz.

İşleme başlamak için cihazı kapatın. Bataryayı çıkarıp 5 saniye sonra geri takın.

Ses kısma + Home(Orta Tuş) + Güç tuşlarına beraberbasıp bsılı tutun. Biraz sonra aşağıdaki resim ile karşılaşacaksınız. Ekranı gördüğünüzde tuşları bırakabilirsiniz.

htc jade 100 format atma

İngilizce yazı kısaca bize bu işlemin bütün kişisel verilerimizin sileneceğini söylemektedir. Format için ses açma tuşuna iptal için herahngi bir tuşa basabiliriz.

Formatlama işlemine devam etmek için ses açma tuşuna bir kere basın. Tuşa bstığınızda Restore çubuğu çıkacaktır. İşlem bittiğinde Restore…Completed yazısını göreceksiniz. Devam etmek için bir kere daha ses açma tuşuna basın. Tuşa bastığınızda cihaz kendini yeniden başlatacaktır. CVihaz açıldığında yeniden kendinize göre kişiselleştirmeye başlayabilirsiniz.

Author: Halil Akgül

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.