HTC HD2 telefonunuzu formatlama- sıfırlama ihtiyacı duyduğunuzda bu işlemi aşağıda anlatacağımız yöntemler sayesinde gerçekleştirebilirsiniz.

Telefonu formatlamaya başlamadan önce lütfen size gerekli olan bilgilerin yedeğini alın ve batarya şarj seviyesinin %50‘nin üzerinde olmasını sağlayın. Sim kart ve hafıza kartınızdaki herhangi bir bilgi, dosya silinmeyecektir ancak yine de isterseniz sim ve hafıza kartlarınızı telefondan çıkarabilirsiniz.

Birinci yöntem olarak yazılımsal sıfırlama denilen yöntemi deneyeceğiz. Bu yöntem tüm uygulamalarınızın önbelleğini ve verilerini siler.  Telefonunuz açıkken telefonunuzun arka kapağını sökün sol altta sıfırlama düğmesini göreceksiniz, bu düğmeye ucu sivri bir nesne ile basın. Telefon kendini sıfırlayacak ve yeniden başlatacaktır.

Eğer yukarda anlatılan sıfırlama yöntemi sorunlarınızı çözmüyorsa “Hard Reset” olarak adlandırılan donanımsal formatlama yöntemini  de denyebilirsiniz. Bu yöntem telefonunuza sonradan yüklenmiş tüm bilgileri, dosyaları, uygulamaları silip telefonunuzu satın aldıktan sonra ilk açtığınız hale getirir. Telefona hard reset işlemini uygulamak için telefonunuzu kapalı konuma getirin. Telefon kapalıyken ses açma ve ses kısma tuşlarına beraber basın, bu tuşları basılı tutarken aynı zamanda güç açma-kapama tuşuna da bir süre basıp bırakın. Ekrana şöyle bir mesaj gelecektir.

Bu işlem tüm kişisel verilerinizi silecek, tüm ayarları üreticinin varsayılan ayarlarına sıfırlayacaktır. Üreticinin varsayılan ayarlarını geri yüklemek için VolUp tuşuna veya iptal etmek için başka tuşlara basın.

Bu mesajı görünce diğer tuşları da bırakabilirsiniz. Formatlama işlemine devam edip telefonunuzu sıfırlamak için ses açma düğmesine basın. eğer vageçmek istiyorsanız herhangi bir tuşa basıp çıkabilirsiniz. Telefon kendini yeniden başlattıktan sonra kişiselleştirme işlemine başlayabilirsiniz.

htc-hd2 format atma

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir