HTC Desire X Yazılım Güncelleme (Android 4.1.1)

HTC Desire X, Android 4.0.4 işletim sistemiyle gelen bir telefon ve yeni çıkan güncellemeyle telefonunuzu Android 4.1.1 versiyonuna yükseltebilmeniz mümkün. İşlemi gerçekleştirmeniz oldukça basit ve işlem sonrası HTC Desire X telefonunuzun ara yüzü de HTC Sense 4+ olarak güncellenmiş olacaktır.

Güncellemeye başlamadan önce telefonunuzu iyice şarj edin ve mümkünse tam dolu olmasını sağlayın. Ya da en azından %50 kadar şarjınızın olmasını sağlayın. İsterseniz hafıza ve sim kartlarınızı çıkararak da güncelleme yapabilirsiniz.

Yeni çıkan güncelleme yasal olduğundan güncelleme sonrası verileriniz kaybolmaz. Ancak yinede aksi durumları göz önünde bulundurarak verilerinizi yedeklemenizde fayda var. Eğer yedek aldıktan sonra güncellemeyi temiz bir telefonda yapmak isterseniz telefonunuzu sıfırlayarak işe başlayabilirsiniz. Nasıl yapıldığını görmek için aşağıdaki bağlantıya tıklamanız yeterli.

HTC Desire X Format Atma ve Sıfırlama

Yazılım güncellemesini yani diğer bir deyişle işletim sistemi(Android) versiyon yükseltme işlemini yapabilmeniz için wi-fi yani kablosuz bağlantıya ihtiyacınız olacak. Zira güncelleme dosyalarının boyutu yaklaşık olarak 300 mb ve bu kullandığınız paketin çabuk tükenmesine yol açabilir. Ayrıca şebekenize bağlı olarak işlem daha uzun sürebilir.

HTC Desire X Yazılım Güncelleme (Android 4.1.1 ve HTC Sense 4+) 

Yukarıda da belirttiğimiz gibi yazılım güncellemesi için wi-fi bağlantısına ihtiyacınız var. Eğer telefonunuzu kablosuz bir ağa bağladıysanız başlayabiliriz. İşlem için telefonunuzun menüsü kullanmalısınız.  Menü> Ayarlar> Hakkında> Yazılım güncellemeleri> Şimdi kontrol et yörüngesini izleyerek güncellemeleri manuel olarak aratıyoruz. Telefonunuz güncellemeyi bulacak ve sizden onay isteyecektir. Bazı durumlarda telefonunuz güncellemeyi bulamayabilir. Bu gibi durumlar bir kaç kez denemenizde, yine olmadıysa telefonunuzu kapatıp açmanızda fayda var. Güncelleme bulunduğunda aşağıdaki gibi bir uyarı alırsınız.

HTC Desire X yazılım güncelleme android 4.1.1


Yukarıdaki ekranla karşılaşmanız güncellemenin bulunduğu anlamına gelir. ‘TAMAM‘ diyerek onay verin güncelleme dosyalarının inmesini bekleyin. Bu esnada telefonunuzu kullanabilirsiniz. Güncelleme dosyalarının indirilme işlemi bittiğinde telefon tarafından tekrar uyarılırsınız ve güncellemeyi istediğiniz zaman yapabilirsiniz. Güncelleme dosyaları indiğinde ise ekranda aşağıdaki gibi bir uyarı belirir.

HTC Desire X yazılım güncellemesi android 4.1.1


Bu aşamada ‘TAMAM‘ seçeneğine dokunduğunuzda telefonunuz güncelleme işlemine başlar. Görüntüdeki uyarılardan da anlaşılacağı üzere bu esnada telefonunuzu kullanamazsınız. Telefonunuz yeniden başladığında işlem tamam demektir! Artık telefonunuzu yeni Android sürümünde (4.1.1) ve yeni ara yüzünde (HTC Sense 4+) kullanmaya başlayabilirsiniz…

Artık Menü> Ayarlar> Hakkında> Yazılım bilgisi yörüngesini yörüngesini izlediğinizde aşağıdaki gibi bir ekranla karşılaşacaksınız.

HTC Desire X HTC Sense 4+


Peki yazılım güncellemesi sonrası telefonunuzda ne gibi değişiklikler olacak ?

Öncelikle telefonunuza güç tasarrufu özelliğinin ekleneceğini belirtelim. Ara yüz değişmiş olacağından telefonunuzun ekranı ve görseller farklı görünecektir. İşletim sistemi versiyonu yükseldiğinden telefonunuz artık daha stabil çalışacak ve önceden karşılaştığınız bir çok hata düzeltilmiş olacaktır. Ana ekranınızı daha fazla özellikle daha verimli olarak kullanabileceksiniz. Menüdeki ‘Ayarlar’ bölümüne Beats audio ile ilgili bir ayar seçeneği eklenmiş olacak.

Bu ve benzeri bir çok yenilik için telefonunuzu mutlaka güncelleyin!

Author: Tayfun Sağır

16 thoughts on “HTC Desire X Yazılım Güncelleme (Android 4.1.1)

 1. HTC one m8 var bende mobil veriye bağlanmıyor ve hata veriyor her seferinde şimdi de mesaj yollamıyor yazmak için klavye dahi açmıyor ve hata vermeye devam ediyor. Sürümü mü güncellenmeli ?

 2. editor kardeşim güncellemeden sonra internet sayfasından ana sayfaya dönerken ana sayfa ekranında yükleniyor yazısı çıkıyor 2-3 sn bunu nasıl çözebilirim daha önce fabrika ayarlarına geri döndüm olmadı. yada eski sürüme nasıl geçebilirim. yardımların için teşekkür ederim

  1. htclerde eski sürüme dönme genelde olmuyor veya sıkıntılı oluyor. şu an elimde aynı modelden olmadığı için detaylı bilgi veremiyorum ancak önbellek silme uygulamarından birini kullanmayı denyebilirsiniz. Cleanmaster güzel uygulamadır.

 3. Arkadaşlar selam ben telefonu aldigim günden bu yana güncelleme istegi geloyordu ben daha sonra seçenegini secerek erteliyordum. Lakin gecen yanlislikla kabul ettim. Yeni yazilim yûklendi ama telefonumun artik %100 sarj olabilmesi icin 12 saat falan sarjda kalmasi gerekiyor nasil duzelir yardimci olur musunuz??

  1. selam, android 4 biraz daha fazla batarya tüketen bir sürüm. şarj olurken bile şarj yer, orjinal şarj aleti kullanmanızı önerriz. ayrıca bir kereliğine telefonu kapatın ve kapalıyken full doldurun. ayrıca battery doctor vs. gibi şarj kontrolü sağlayan uygulamalar da yararlıdır.

 4. admin öncelikle ilgin için tşk ederim k bakma ama hafızada fazla yüklü bişey yok mecburiyetten diger yazılımı beklemek zorundayım ondan dolayı telefonu garantiye yollamıyorum yeni yazılım güncellemesi bir olsun bakalım inş geçer o sorun

 5. iyi günler güncellemeyi yükledikten sonra arama sırasında kişinin adı ve numarası çıkmıyor yardımcı olursanız sevinirim.

   1. slm beni aradıklarında arayan kişiyi ben ekranda göremiyorum gelen aramanın kimden geldigini göremiyorum rica etsem bir ilgilenirseniz sevinirim

   2. slm beni aradıklarında arayan kişiyi ben ekranda göremiyorum gelen aramanın kimden geldigini göremiyorum rica etsem bir ilgilenirseniz sevinirim fabrika ayarlarını geri yükledim kaç defa formatta attım yine aynı sorunu ara sıra yaşıyorum yazılımdan olabilir mi admin

    1. selam, hafıza ile ilgili bir sıkıntı olabilir, telefon hafızasında ne kadar boş yer olduğuna bir bakın. eğer hafızada sıkıntı yoksa yazılım ile ilgili olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir