HTC Desire Serisi 530, 630 ve 825 ile Büyüyor!

Yakın zaman teknoloji takipçilerini heyecanlandıran Mobil Dünya Kongresi 2016’dan çeşitli haberler paylaşmış ve bunların sonuncusunda Sony için bu teknoloji fuarının sönük geçtiğinden bahsetmiştik. Bu büyük kongreyi sönük geçiren ciddi üreticilerden biri de HTC’ydi. Tayvanlı teknoloji devi fuarda iddialı bir akıllı telefon tanıtamamış, adı HTC One M10 olması beklenen yeni amiral gemisinin tanıtımı için de ileri bir tarihi işaret etmişti. ‘On’un tanımı da yakın bir dönemde yapılacak zaten…

HTC, WMC 2016’da Desire akıllı telefon serisinden 3 yeni ürünü tanıttı; Desire 530, Desire 630 ve Desire 825. Yeni ürünler özellikle damlacıklı arka panelleri ve 2005 model süs entegre edilebilen tasarımlarıyla dikkat çekiyor! Süs entegre edilebilen tasarımdan neyi mi kastediyoruz? Tam olarak aşağıdaki görseli!

yeni-desire-serisi-süs-tutacak2000’lerin başında cep telefonu üreticileri potansiyel kullanıcıları bir süre bu tasarımla kandırmış ve ortalık acayip süsler çöplüğüne dönüşmüştü! Tayvanlı üretici tüketici hafızasını hafife almış olacak ki bu tarz bir hamleyi uygun görüp, hayata geçirme kararı almış. Umarız tahminimiz dışında bir sürpriz yapılır ve telefonun arka paneline yerleştirilmiş bu bölüm süper bir teknolojik ürünle gerçekten işe yarar bir hale dönüşür! Bu arada damlacıklı arka panel güzel olmuş.

Neyse gelelim son model Desire ailesi üyelerine… Ailenin yeni telefonları öyle iddialı modeller değil, giriş seviyesine hitap eden ürünler. Özellikleri de bu kıvamda ve abartılı değil. Desire 530 ve 630 neredeyse aynı ürünler, tasarım açısından ve yazılımla ilgili konularda hiçbir farklılıkları yok. Bir çok donanımları da aynı olmasına rağmen, belirgin farklar da bu bölümde. Örneğin ikisinin de ekranları 5 inç. Ancak Desire 530 1.5 Gb, Desire 630 ise 2 Gb Ram’e sahip. Keza Desire 630’un yonga seti de 530’dan daha güçlü.htc-desire-530-desire-630-desire-825-yakinda-piyasadaYeni ürünlerin en büyüğü ise Desire 825. 5,5 inç ekran boyutuna sahip. Diğer iki üründen en büyük farkı bu. Ayrıca ana kamerası da diğer iki modelden daha güçlü. Aslen Desire 630 da 13 Megapiksel bir kameraya sahip ama Desire 825 daha iyi bir diyafram aralığına sahip. Yonga seti ise Desire 630 ile aynı; Qualcomm Snapdragon 400.

Desire ailesinin yeni üyeleri 16 Gb dahili hafıza ve 200 Gb microSD kart desteğiyle geliyor. Önümüzdeki ay içinde piyasada olması beklenen yeni modellerin fiyatı ise henüz net değil. Ürünlerin tüm özelliklerine göz atmak için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

HTC Desire 530

HTC Desire 630

HTC Desire 825

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir