HTC Desire S Format Atma

HTC Desire S telefonunuzun çözülemeyen, sürekli tekrar eden bir sorunu varsa formatlama işlemine başvurarak bu sorunları ortadan kaldırmayı deneyebilirsiniz. Formatlama işlemi telefona sonradan yüklenmiş tüm bilgilerinizi, dosyalarınızı ve uygulamalarınızı silecektir.

Telefonu formatlamaya başlamadan önce lütfen bilgilerinizin yedeğini alın ve batarya şarj seviyesinin %50‘nin üzerinde olmasını sağlayın. İsterseniz sim kartınızı ve hafıza kartınızı telefondan çıkarabilirsiniz.

Formatlama işlemine başlamak için telefonu kapalı konumuna getiriyoruz. Telefon kapalı iken ses kısma tuşuna basın ve basılı tutun. Ses kısma tuşu basılı iken güç (açma-kapama) tuşuna da bir süre basıp bırakıyoruz. Ekranda halay çeken 3 android resmi gördüğünüzde ses kısma tuşunu da bırakabilirsiniz. Açılan menüde ses kısma tuşu yardımı ile fabrika ayarları (hafızayı sil/clear storage)  seçeneğini seçip güç düğmesi ile onaylıyoruz.

htc desire s format atma

 

Telefonunuzun menüsüne erişebildiğiniz zaman kullanabileceğiniz yöntem ise Menü> Ayarlar> Yedekle ve sıfırla> Telefonu sıfırla> Tüm verileri sil yörüngesini izlemek ve onaylamak şeklindedir. Onay sonrası telefon sıfırlama işlemi için kapanır ve temiz bir şekilde yeniden başlar.

Author: Halil Akgül

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.