HTC Desire HD Format Atma

HTC Desire HD telefonunuzun çözülemeyen, sürekli tekrar eden bir sorunu varsa formatlama işlemine başvurarak bu sorunları ortadan kaldırmayı deneyebilirsiniz. Formatlama işlemi telefona sonradan yüklenmiş tüm bilgilerinizi, dosyalarınızı ve uygulamalarınızı silecektir.

Telefonu formatlamaya başlamadan önce lütfen bilgilerinizin yedeğini alın ve batarya şarj seviyesinin %50‘nin üzerinde olmasını sağlayın. İsterseniz sim kartınızı ve hafıza kartınızı telefondan çıkarabilirsiniz.

Formatlama işlemine başlamak için telefonu kapalı konumuna getiriyoruz. Telefon kapalı iken ses kısma tuşuna basın ve basılı tutun. Ses kısma tuşu basılı iken güç (açma-kapama) tuşuna da bir süre basıp bırakıyoruz. Ekranda halay çeken 3 android resmi gördüğünüzde ses kısma tuşunu da bırakabilirsiniz. Açılan menüde ses kısma tuşu yardımı ile fabrika ayarları (hafızayı sil/clear storage/factory reset)  seçeneğini seçip güç düğmesi ile onaylıyoruz.

htc desire hd format atma

Author: Halil Akgül

14 thoughts on “HTC Desire HD Format Atma

 1. Ben factory reset diyorum bir kere titreme sesi geliyor daha sonra tekrar reset menüsüNe dönüyor. Yardım edermisiniz

  1. tamam, reboot system now seçeneği varsa o seçenekle telefonu yeniden başlatın veya bataryayı çıkarıp geri takın ve telefonu normal şekilde açın.

   1. Bootloader
    Reboot
    Reboot bootlpader
    Power down
    Seçeneklerine yolluyor hepsini denedim olmadi

    1. reboot ile normal şekilde açılması lazım. ses tuşlarınız basılı kalmış olabilir mi? bataryayı çıkarıp bir kaç dakika sonra açmayı deneyin bir de.

 2. ekran kilit modunu unuttum…üst üste deniyincede oda bloke oldu e posta ve şifre istiyor ses acma kapatma dümesi ise olmuyor ne yapmam lazım lütfen bana yardımcı oLun

  1. makaleyi okursanız nasıl format atabileceğinizi öğrenirsiniz. ses açma değil ses kısma tuşunu kullanacaksınız. okuyun.

  1. format atarken nasıl bir hata verdi? lütfen bataryanızın şarjı olduğundan emin olun ve baştan deneyin.

   1. ekran kilit modunu unuttum… üst üste deniyincede oda bloke oLdu e posta ve sifre istiyor ses acma kapatma dümesi ise oLmuyor ne yapmam Lazım yardım edin lütfen

 3. slmlar cevap in icin tskler benim cocuk bir tane pogram indirmiş ekran kilidi pogrom herşyi kitlemiş siliyorsun kapatıp acıldıgında sankı hiç bise olmamıs gibi ekran kilitdi gene var market de acmıyor hiç bişe inmiyor anlayacanız slmlar tskler

 4. Slm yapıyorom 10 bekledim ekran ışıgı yanık htc yazısı var baska bir halt olmuyor bu yaptıktan sonra kac dakika sürüyor onuda yazarsanız sevinirim tskler.

  1. Telefondaki verilerin boyutuna bagli. 15 dakikayı gecerwe lutfen bataryayi cikarip geri takin ve yeniden deneyin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.