HTC Desire Format Atma

HTC Desire telefonunuzun desen kilidini unuttuğunuzda, yanlış denemeler sonucu bloke olduğunda veya çalışma performansını etkileyen sorunlar nedeniyle telefonunuzla sıkıntı yaşıyorsanız,  aşağıda görseller yardımıyla anlattığımız formatlama yöntemi ile telefonunuzu formatlayıp fabrika ayarlarına geri çevirebilirsiniz.

Formatlama işlemine başlamadan önce mümkünse lütfen bilgilerinizin yedeğini alın ve batarya şarj seviyesinin %50’nin üzerinde olmasını sağlayın.

Telefonunuzu kapatın ve sim kart ile hafıza kartınızı çıkarın.  Bataryayı çıkarıp, geri takın. Telefon kapalı iken ses kısma ve açma kapama(on-off) tuşlarına beraber basın ve  ‘recovery mode’ ekranının gelmesini bekleyin.

htc-desire-hard-format-atma

Ekran açıldığında aşağıdaki ekranla karşılacaksınız, tuşları bırakın ve ses kısma tuşu yardımı ile clear storage seçeneğine gekip açma kapama tuşu ile onaylayın.

DSC_0157

Clear Storage seçeneğini seçtikten sonra aşağıdaki ekran açılacaktır. İşlemi onaylamak için ses açma tuşuna basmalısınız, telefonunuzu formatlamaktan vazgeçtiyseniz ses kısma tuşuna basıp geri dönebilirsiniz.

htc desire format atma

Bu işlemden sonra telefon kendisini yeniden başlatacaktır. Telefon formatlanmış olup içindeki tüm bilgiler silinmiştir. Şimdi telefonu kendi istekleriniz doğrultusunda kişiselleştirebilirsiniz.

 


Author: Halil Akgül

24 thoughts on “HTC Desire Format Atma

  1. ‘Acil Cevap’ diye bir olayın olmadığı uyarı bölümünde yazıyor!

   Bataryayı çıkarıp, takarak işlem yapmanız gerektiğini unutmayın. Aşağıdaki yorumlarda görebileceğiniz gibi bir çok kullanıcı başarıyla sonuçlandırmış. Tüm denemelerinize rağmen sonuç alamıyorsanız yazılım yüklemesi denemelisiniz. Ancak biz bu konuda henüz bir deneme yapmadık.

 1. merhabalar yukarıdakı ıslemlerı yapıyorum ama telefon sıyah ekran moduna gecmıyor ne yapmalıyım.

 2. htc one kullanıyorum bu menü geldi ama format atmak istemiyorum ben tuşlara basmadan bu ekran geldi çıkmak istiyorum çıkamıyorum ne yapmalıyım ses kısma tuşuna basılı tuttum ama geri dönemedim başlat ve ses kısma tuşuna da bastım geri dönemedim sadece başlata basınca telefon kapanıyor

   1. reboot ile telefonu normal şekilde açabilirsiniz.reboot seçeneği yoksa güç ve ses açma tuşuna AYNI ANDA basıp 10 saniye bekleyin. telefon resetlenecektir.

     1. ses tuşlarınızdan biri basılı kalmıştır büyük olaıslıkla, ses tuşlarınızı kontrol edin.

  1. orjinal rom değilse öyle hatalar meydana gelebiliyor, orjinal rom yüklemey çalışın.

 3. merhaba ben htc desire 820 kullanıyorum telefon şşifremi unuttum yukarıda yazdığınız şekle göre yapııyorum ama bahsettiğiniz program çıkmıyo yardımcı olun lütfen :(

   1. bu şekilde yaptığımda telefon direk açılıyor bahsedilen ekran gelmiyor görsel olarak yokmu :(

    1. verdiğim linktew görsel var, hangi tuşlara basmanız gerektiği işaretlenmiş ancak okumanızı öneririz. verdiğim linkteki makalyı okuyun.

 4. arkaddaslar desıre aynı model bendede war ses kısma ses acma basıyorum power 3 une aynı anda ama gormuyor normal acılıyor hay ben bu htcnın .s

 5. çok çok sağolun,böyle yararlı bilgiler verdiğiniz için ayrıca teşekkür ederim,saygılarımla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir