Htc Desire 816 modelinde de diğer akıllı telefonlarda olduğu gibi ekran görüntüsü alma özelliği mevcut. Ekran görüntüsü alma, o andaki ekran görüntüsünü telefonunuza kaydetmenizi sağlar.

Screenshots ve Screen Capture olarak da adlandırılan bu özellik ile kaydettiğiniz fotoğrafları sosyal ağlarda paylaşabilir veya başka bir telefona gönderebilirsiniz.

Ekran görüntüsünü kaydedebilmek için telefonun fiziki tuşlarını kullanmanız gerekir.

Ekrandaki görüntüyü yakalayabilmeniz için o ekran üzerindeyken Ses Kısma tuşu ile açma-kapama(kilit) tuşuna birlikte 1-2 saniye basın.

HTC-Desire-816Ekran görüntüsü kaydedildiğinde deklanşör sesine benzer bir ses duyacaksınız ve bildirim ekranında ekran görüntüsü kaydediliyor diye bir uyarı alacaksınız.

İşlemin örneğini ‘Kullanıcıya Destek‘ videomuzda bulabilirsiniz.

Kaydedilen görüntüye Galeri’de Zaman çizelgesi seçeneğinden ulaşabilirsiniz.

14 thoughts on “Htc Desire 816 Ekran Görüntüsü Alma”
 1. Dalgınlığıma şu beşgen olan işaret-ana sayfaya dönmek içşn olan- e basılı tuttum muhtemelen. Screenshot alır gibi oldu ama google a girdi. Bugün de kenardaki düğmelere basmadan ss aldı telefon. Sonradan farkettim. Fotoğrafa baktığımda o beşgen olan şeye bastığım belli olıyor. Tuşlardan ss almak yerine o şekil ss almak istiyorum ne yapabilirim.

  1. yen, güncelleme ile ek ss alma seçenekleri gelmiş olabilir, bahsettiğiniz tuşa uzun süreli dokunduğunuzda googleu açar normalde ama değişik dokunma şekillerini deneyebilirsiniz. Örneğin iki kere üst üste basma veya belli bir üsre basılı tutmayı deneybilirsiniz.

 2. Sadece Desire değil tüm Htclerde ekran görüntüsü alma sıkıntısı var m8 kuulanıyorum 10Gb boş yer var bizde alamıyoruz Htc Türkiyede yazılım olarak sınıfta kalmıştır.

 3. Ekran görüntüsü alınamıyor hata veriyor bunu nasıl duzeltebilirim acil yardım edin

 4. Htc m9 var bende de ayni sorun var ekran resmini galeriye kayit etmiyor ama cihazim 32 gb ve 8 gb de hafiza karti mevcut yer olmadigindan degil telefon ile ilgili bir sorun galiba cozen arkadaslar yazsin lutfen…

 5. Merhaba, iki gün önce HTC Desire 816 cihazını aldım ve ilk gün ekran görüntüsü alabiliyorken ertesi gün alamadım şöyle ki güç düğmesine ve ses azaltma tuşlarına aynı anda bastığımda ekranda hareketlenme oluyor fakat ”Sınırlı alandan dolayı veya uygulama ya da kuruluşunuz izin vermediğinden dolayı ekran alıntısı alınamıyor.” hatasını veriyor. Bunu düzeltmek için ne yapmalıyım?
  *Telefon belleğinde ve SD kartında da yeterli alan var.

  1. merhaba, yeterli alan var dediğiniz kaç mb? boş hafıza belli bir seviyenin altında düştüğünde işlem yapılmaz.

   1. Dahilide 770mb sd de 10gb lık yer var bir ara kendi kendine soru sorun çözüldü ama aynı hatayı tekrarladı

  2. Sorunu cozdunuzmu bilmiyorum ama yine anlatayim.sorun hafiza kartindan dolayi.ayarlardan depolama bilgisine girip depolama secimini telefon bellegi secmeniz gerek muhtemelen hafiza kartini taktiginiz zaman depolama secenegini siz sd kart olarak sectiniz inu telefon bellegi yaparsaniz sorun ortadan kalkar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir