HTC Desire C Ekran Görüntüsü Alma

HTC Desire C telefonunuzun  ekranındaki görüntüyü üzerinde düzenleme yapmak ya da paylaşmak amacıyla kaydederek, galeriye ekleme yapmak isterseniz bunu aşağıda anlatacağımız yöntemlerle yapabilirsiniz.

Ekran görüntüsü alma özelliği, o an ekranda bulunan görüntünün kaydedilmesini sağlar ve ekran görüntüsü kaydetme, ekran fotoğrafı çekme, ekran görüntüsü yakalama, screenshot gibi çeşitli şekillerde adlandırılabilir.

Desire C, HTC Sense 4.0 arayüzünü kullanan bir model ve ekran görüntüsü alma yöntemi aynı arayüzü kullanan modellerle aynı. Ekran görüntüsü almak için dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ise hafıza kartı! Yani ekran görüntüsü almak istiyorsanız, telefonunuzda hafıza kartı takılı olması gerekir.

HTC Desire C modelinde ekran görüntüsü almak için görselde aktarmaya çalıştığımız gibi önce açma-kapama(kilit) tuşuna basın ve  hemen ardından ise ana ekran(home) butonuna dokunun.

hrc-desire-c-screenshot-ekran-goruntusu-alma

 

İşlemi doğru olarak gerçekleştirdiğiniz ekranda fotoğraf çekimini andıran bir hareketlenme görür ve bir deklanşör sesi duyarsınız. Yakaladığınız görüntüyü telefonunuzun galerisindeki ‘Kamera çekimleri‘ bölümünde bulabilirsiniz.

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.