HTC Desire 828’e Reset Nasıl Atılır?

HTC Desire 828 yekpare kasa yapısına sahip olduğundan bataryası kullanıcı tarafından çıkarılamıyor. Bu yüzden kullanıcı telefonundan yanıt, tepki, cevap alamadığında, telefonu kapatamadığında yani donma sorunuyla karşılaştığında telefonunu resetlemelidir.

İngilizcede resetting veya restarting şeklinde ifadelendirilen işlemi biz ‘resetleme‘ olarak anlatıyoruz. Bu işlem sadece telefonun yeniden başlamasını ve kullanıcı erişimine yeniden açılmasını sağlar. Yani herhangi bir veri kaybına yol açmaz.

HTC Desire 828 cep telefonunuzu resetlemek için fiziksel tuşlardan yararlanmalısınız. Yapmanız gereken ses açma ve güç(kilit) tuşlarına birlikte basıp, en az 12 saniye kadar beklemek.

Uygulamayı doğru yaptığınızda telefon yeniden başlayacak. HTC logosunu gördüğünüzde tuşları bırakabilirsin

htc-desire-828-reset-atma

Resetleme yapmanıza rağmen telefondan hâlâ cevap alamıyorsanız, donanımsal bir arızası olmasından şüphelenebilirsiniz. Bu durumda garantisi varsa yetkili servise, yoksa da herhangi bir teknik servise başvurmalısınız.

Author: Halil Akgül

2 thoughts on “HTC Desire 828’e Reset Nasıl Atılır?

    1. demek ki cihazın içinde türkçe dil yokmuş, daha sonradan uygulama ile eklenmiş, google play store’dan morelocale 2 uygulamasını indirip deneyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir