HTC Desire 820 yekpare kasa yapısına sahip olduğundan bataryası kullanıcı tarafından çıkarılamıyor. Bu yüzden kullanıcı telefonundan yanıt, tepki, cevap alamadığında, telefonu kapatamadığında yani donma sorunuyla karşılaştığında telefonunu resetlemelidir.

İngilizcede resetting veya restarting şeklinde ifadelendirilen işlemi biz ‘resetleme‘ olarak anlatıyoruz. Bu işlem sadece telefonun yeniden başlamasını ve kullanıcı erişimine yeniden açılmasını sağlar. Yani herhangi bir veri kaybına yol açmaz.

HTC Desire 820 cep telefonunuzu resetlemek için fiziksel tuşlardan yararlanmalısınız. Yapmanız gereken ses açma ve güç(kilit) tuşlarına birlikte basıp, en az 12 saniye kadar beklemek.

Uygulamayı doğru yaptığınızda telefon yeniden başlayacak. HTC logosunu gördüğünüzde tuşları bırakabilirsin,

htc-desire-820-reset-nasıl-atılır

Resetleme yapmanıza rağmen telefondan hâlâ cevap alamıyorsanız, donanımsal bir arızası olmasından şüphelenebilirsiniz. Bu durumda garantisi varsa yetkili servise, yoksa da herhangi bir teknik servise başvurmalısınız.

6 thoughts on “HTC Desire 820’ye Reset Nasıl Atılır?”
  1. HTC desire 820 cihazım kendi kendine açılıp kapanıyor. Açılmasıda HTC ekranı geliyor 2-3 saniye bekleyip tekrar kapanıyor boot menusune girmesine rağmen fabrika ayarlarına dönmuyor .Yardımlarınız bekliyorum.Basına gelen varmı .

    1. Boot menüsünde de beklemeyp kendini yeniden başlatıyorsa sorun donanımsal olabilir, öncelikle batarya ve açma kapama tuşu kontrol edilmelidir. Bunlar sağlamsa cihaz yazılımı çökmüş olabilir. Yazılım yüklemesi denenebilir.

  2. Ses kısma + güç tuşuna basmama ragmen telefon normal olarak açılıyor factory resete girmiyor cmd komutlarıyla factory resete alınabilir mi?

  3. BEYLER TELEFONU FABRİKA AYARLARINA SIFIRLAYARAK DÜZELTE BİLİRSİNİZ BUNUN İÇİN telefonu kapatın Ses kısma düğmesiyle güç yani açma kapama düğmesine basılı tutun gelen menüden ses açma kapama tuşlarıyla aşşaya inin Factory reset seçeneğini seçin format atıyo sorun düzeliyo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir